Studniówka za studniówką

styczeń 20th, 2011 Kategoria Bez kategorii

20012011_01
Maturzyści opanowali zajazd “Szlachecki Dwór” w Węgorzynku pod Miastkiem. Najpierw na studniówce bawili się licealiści (7 stycznia), potem (14 stycznia) maturzyści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, a dzień później gościli tam uczniowie klas maturalnych z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego. Miastecko-łodzieskie studniówki zaczynały się tradycyjnie otwarciem imprezy przez uczniów, a potem polonezem, na czele którego kroczyli dyrektorzy szkół. Potem były oczywiście przemówienia dyrektorów, życzenia “połamania piór” na maturze, no i tańce, jedzenie, tańce, jedzenie, tańce, tańce i tańce.

Maturzyści szaleli w różnych rytmach, a nawet śpiewali wspólnie z zespołami. Nie wiadomo tylko, czy do gustu przypadła im piosenka Czerwonych Gitar śpiewana jak zawsze na studniówkach – “Hej, za rok matura, za rok cały…” Szybko więc zmieniali jej treść na – “Hej, za sto dni matura” i nie już tak zostanie. Piekne stroje i miła atmosfera sprzyjała szampańskiej zabawie, a dopełnieniem kobiecego stroju obowiązkowo była czerwona podwiązka i w tym samym kolorze majteczki. Bez tych gadżetów – według przekonań maturzystów – nie ma co marzyć o zdaniu matury. Ale, to nie jedyne maturalne przesądy. Uczniowie mają całą listę zaleceń, które należy przestrzegać. Między innymi chłopcy już po studniówce nie ścinają włosów, a dziewczyny zakładają “czerwone gadżety” na egzamin maturalny. Niektórzy nie wierzą w te przesądy, jednak wolą je przestrzegać, niż później żałować. To przecież tylko 100 dni.
Portal www.miastko.pl dołącza się do ogólnych życzeń dla maturzystów i życzy im, by po ogłoszeniu wyników tegorocznej matury miny mieli takie same jak w czasie studniówek. A jeden z bali – Zespołu Szkół Ponadgimanzjalnych uwiecznił nasz fotograf: fotorelacja z balu studniówkowego.

Napisz Komentarz

You must be logged in to post a comment.

Dziś w obiektywie


Interaktywny plan Miastka


Interaktywny plan Gminy Miastko