Goście z Niemiec w Miastku

lipiec 2nd, 2010 Kategoria Bez kategorii

Goście z Niemiec w MiastkuZ kilkudniową wizytą przebywali w naszej gminie goście z miasta partnerskiego Bad Fallingbostel. Burmistrz Rainer Schmuck oraz przewodniczący Komitetu Partnerstwa Miast Cord Asche wraz z małżonką Helgą uczestniczyli w obchodach 20-lecia samorządu terytorialnego. Goście z Niemiec zwiedzili też plac budowy Centrum Informacji Turystycznej – Brama Kaszubskiego Pierścienia oraz obejrzeli efekty prac przy rewitalizacji parku miejskiego. Byli też w przedsiębiorstwie DANLID, gdzie o swej filii w Berlinie opowiedział im właściciel DANLIDU Krzysztof Świątek Brzeziński. Odwiedzili również Środowiskowy Dom Samopomocy, gdzie zapoznali się z produkcją wyrobów z gliny.
Burmistrz Rainer Schmuck wystąpił też w czasie uroczystej sesji z okazji 20-lecia samorządu. Nasi partnerzy z Niemiec wzięli także udział w balu samorządowca w Węgorzynku. W trakcie ich pobytu omówione zostały plan dalszej współpracy na ten rok. W trakcie ich pobytu w Miastku, w Bad Fllingbostel przebywali młodzi piłkarze z Miastka, a po nich do Bad Fallingbostel pojechały koszykarki. W końcu września do Niemiec na obchody 10-lecia partnerstwa miast Miastko – Bad Fallingbostel pojedzie 60-osobowa grupa mieszkańców naszej gminy. Połowę z nich stanowić będzie młodzież, która zaprezentuje się tam z koncertem promocyjnym.

Napisz Komentarz

You must be logged in to post a comment.

Dziś w obiektywie


Interaktywny plan Miastka


Interaktywny plan Gminy Miastko