Artykuł pochodzi ze stronny
Miastecki Portal Internetowy

Rekordowy bieg Hamera

Aż 202 zawodników wystartowało w niedzielnym (16 lipca) Letnim  Biegu MTS Hamer w Miastku. Bieg ukończyło 194.

. Wśród biegnących byli goście z Ukrainy, a także zawodnicy z odległych od Miastka klubów, m.in. z Poznania, Gdyni, Iławy, Sztumu, Ostródy i Gdańska. Sportowcy biegali po pętli, pokonując 10 kilometrów. - Było bardzo ciężko, bo pogoda dopisała, ale jestem szczęśliwa - powiedziała nam Alicja Świca, prawniczka z Gdańska. - Przyjemnie się biegało po ziemi miasteckiej, bo przecież pochodzę z Miłocic, więc przy okazji odwiedziłam rodzinę i miałam okazję do wspomnień z dzieciństwa.  Sportowcy biegali po pętli, pokonując 10 kilometrów. - Było bardzo ciężko, bo pogoda dopisała, ale jestem szczęśliwa - powiedziała nam Alicja Świca, prawniczka z Gdańska. - Przyjemnie się biegało po ziemi miasteckiej, bo przecież pochodzę z Miłocic, więc przy okazji odwiedziłam rodzinę i miałam okazję do wspomnień z dzieciństwa. Zawody wygrał Emil Dobrowolski (Chotomów) z czasem 0:30:59. Drugie miejsce zajął Wiaczesław Antoniuk (Ukraina) - 0:31:04, trzecie Łukasz Wirkus (Talex Borzytuchom) - 0:33:37, czwarte Yuriy Blahodir (Ukraina) - 0:33:40, piąte Wasyl Kowal (Winnica) - 0:34:49, szóste Krzysztof Rudnik (Night Runners Słupsk) - 0:35:47. Najlepszą z kobiet była Olena Kytycia (Ukraina) - dziewiąte miejsce z czasem 0:36:52. Najlepsza zawodniczka z MTS Hamer to Anna Felska, która w klasyfikacji generalnej zajęła 41 miejsce z czasem 00:42:27, a szóste w klasyfikacji kobiet, a najlepszym zawodnikiem okazał z Miastka okazał się  Stanisław Kryczka (MTS Hamer) - siedemnaste miejsce z czasem 0:38:34.Puchary, nagrody i medale wręczali sponsorzy, w tym wiceburmistrz Miastka Ewa Kapłan i wicestarosta Zbigniew Batko. Przed biegiem można było sobie zrobić zdjęcie z legendarnym zbójem Rummelem i podziwiać motory z Miasteckiego Towarzystwa Motocyklowego  Gryf. Zawody zostały perfekcyjnie przygotowane przez działaczy MTS Hamer z prezesem Przemysławem Pakułą na czele, którym w organizacji pomagali policjanci, strażacy z OSP w Dretyniu i Piaszczynie oraz zawodowcy z PSP w Miastku, a także pp. Paulina i Piotr Krupka, Renata i Mariusz Spalikowie, pracownicy OSiR-u i Zarządu Mienia Komunalnego oraz wolontariusze. Wśród sponsorów byli m.in.: Gmina Miastko, Starostwo Powiatowe w Bytowie oraz Phone Shop i Hurtownia Optim oraz Stadia Diagnostyczna Malinowscy w Miastku.

Wszystkim za tak sprawne przygotowanie zawodów należą się słowa uznania i podziękowania!

data publikacji: 2017-07-17 14:02:41