Artykuł pochodzi ze stronny
Miastecki Portal Internetowy

Jasełka w Słosinku

ch jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. Wystawianie ich w Szkole Podstawowej w Słosinku stało się już tradycją. Tradycją jest również to, że każdego roku są one inne, nietuzinkowe, za każdym razem zwracające uwagę na nowy element, nowe zdarzenie, postać. Tak też i było w tym roku. Obok Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów i trzech mędrców, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence, mogliśmy zobaczyć hetmana, króla Heroda oraz Diabła. Gra aktorska dzieci, którzy wcielili się w swoje postacie, zachwyciła przybyłych gości. Podczas bożonarodzeniowego apelu oprócz przepięknej opowieści o Narodzinach Pańskich mogliśmy wysłuchać także kolęd i pastorałek oraz świątecznych piosenek w wykonaniu uczniów kl. 0,IV-VI.

Po części artystycznej cała społeczność szkolna wraz przybyłymi rodzicami zasiadła do wigilijnego stołu, aby wspólnie podzielić się opłatkiem, posmakować przygotowanych potraw oraz wspólnie pośpiewać kolędy.

W tym szczególnym dniu w roku nie zabrakło również życzeń skierowanych do uczniów, nauczycieli, wychowawców, pracowników administracji i obsługi oraz rodziców.

 

data publikacji: 2018-12-24 10:26:52