Artykuł pochodzi ze stronny
Miastecki Portal Internetowy

Nocowanie w szkole

Klasa IV a z SP 3 w Miastku postanowiła w nietypowy sposób rozpocząć ferie, bo… od nocowania w szkole!

Nie chodziło tu o typowy nocleg, bo wychowawczyni p. Joanna Wcisło, trenerzy - p. Łukasz Jędraszko, p. Krzysztof Bryndal i rodzice uczniów - p. Lidia Harasim, p. Iwona Ścislewska, p. Monika Brodzińska, p. Dorota Dorawa i p. Piotr Kurkul - przygotowali dla uczniów szereg atrakcji. Zajęcia były podzielone na trzy części.

Pierwsza z nich to zajęcia integracyjne podzielone na trzy panele tematyczne:

Drugą część rozpoczęła sztafeta po szkolnych korytarzach, która szczególnie przypadła uczniom do gustu, bo pierwszy raz mogli co sił w nogach pędzić szkolnymi korytarzami i nikt ich nie upominał . Po bardzo zaciekłej rywalizacji nastąpiły klasowe rozgrywki w piłkę nożną i unihokeja w sali sportowej. Najwięcej zabawy i śmiechu dostarczyły uczniom, nauczycielom i rodzicom zawody w przeciąganiu liny. Wszyscy dorośli ofiarnie pomagali walczącym drużynom! 

Po wyczerpującej rywalizacji przyszedł czas na kolację i odpoczynek. Czwartoklasiści w nagrodę dostali pizzę i soki. Następnie wieczorna toaleta i wisienka na torcie, czyli seans filmowy! Wcale nie trzeba było jechać do kina, by obejrzeć jeden z hitów filmowych dla dzieci – „Ralph Demolka w Internecie”. Po filmie przyszedł czas na sen, bo…. następnego dnia trzeba było wstać o 6.45, by posprzątać klasę i spakować rzeczy.

Uczniowie klasy IV a już nie mogą się doczekać następnego nocowania, które będzie już 22 marca! Podekscytowani, próbują na różne sposoby podpytać, jakie atrakcje tym razem będą na nich czekały. Uczniowie byli bardzo zadowoleni. Opuszczali szkołę z uśmiechem oraz pytaniem - „Dlaczego dopiero za miesiąc następna noc w szkole?”.

Podczas „nocy w szkole” dzieci uczyły się samodzielności i odpowiedzialności, a także  umiejętności podejmowania ważnych dla siebie i innych decyzji.

Zadania, które towarzyszyły temu wydarzeniu, z pewnością się do tego przyczyniły: dzieci bowiem musiały same zorganizować sobie miejsca noclegowe, przygotować posiłki i posprzątać po sobie.

Uczniowie mieli też możliwość poznania innych niż na co dzień form spędzania wolnego czasu i być współorganizatorami naprawdę  dobrej zabawy.

 Głównym zadaniem zabaw było pokazanie dzieciom, że najbardziej owocne jest wspólne działanie, wszystkich razem, i aby wykonać zadanie, potrzebna jest współpraca.

 

 

data publikacji: 2019-02-11 12:56:04