Artykuł pochodzi ze stronny
Miastecki Portal Internetowy

Zapraszamy mieszkańców Miastka i nie tylko

Jeszcze jutro, czyli w sobotę, 13 kwietnia,  w dzień startu można zgłosić swój  udział w Ekstremalnym Rajdzie na Orientację HARPAGAN-57. Miastczan zachęcamy do skorzystania ze specjalnej oferty przygotowanej przez organizatorów i stawienia się na starcie 10-kilometrowej trasy pieszej Harpuś lub 20-kilometrowej trasy rowerowej Harpuś. Szkolenie dla uczestników trasy pieszej rozpocznie się o godz. 11.00 na placu startowym przy obiektach Szkoły Podstawowej nr 3, a pół godziny później nastąpi start. W przypadku rowerzystów - szkolenie o godz. 12.00, a start o godz. 12.30. Dotychczas na te trasy zgłosiło się 234 piechurów i 38 rowerzystów.

            Oczywiście można też startować na pozostałych trasach Harpagana. Zatem czekamy jutro w bazie rajdu - SP nr 3 przy ul. Wrzosowej. Natomiast wszystkich chętnych, którzy chcą zobaczyć pierwsze starty zapraszamy dziś na godz. 20.50 na uroczyste otwarcie rajdu. O godz. 21.00 na trasę stukilometrową ruszy prawie 150 osób, a godzinę później na następne nocne przeprawy - kolejna setka najbardziej wytrwałych uczestników.

            Jednocześnie pozostałych mieszkańców Miastka prosimy o wyrozumiałość, bowiem do Miastka zjedzie ponad 500 aut z ponad 1600 uczestnikami i organizatorami rajdu. Liczymy też na to, że uczestnicy rajdu z Miastka na start przy SP nr 3 przybędą pieszo i przez to będzie więcej wolnych miejsc parkingowych w okolicach bazy rajdu.

data publikacji: 2019-04-12 08:26:58