Artykuł pochodzi ze stronny
Miastecki Portal Internetowy

Dożynki gminne już w sobotę!

W sobotę, 14 września na popularnym kaczym dołku w Miastku odbędzie się Gminne Święto Plonów. Uroczystości rozpoczną się o godz. 14.00 mszą świętą w intencji rolników, w czasie której poświęcony zostanie chleb wypieczony z tegorocznej mąki. Następnie starostowie dożynek - Grażyna Kuśmierek z Miłocic i Piotr Hrycuta z Węgorzynka przekażą go władzom gminy, a burmistrz Miastka Danuta Karaśkiewicz i przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Borowski podzielą się nim ze wszystkimi. Chleb przywiezie też delegacja z zaprzyjaźnionego miasta  Tytuvenai na Litwie.

W czasie świeckich uroczystości dożynkowych rozstrzygnięte zostaną także konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy (będzie ich dziewięć) i Wieś Roku 2019 w Gminie Miastko oraz na najpiękniejsze stoisko sołeckie i najsmaczniejszą potrawę.

O godz. 16.00 zacznie się turniej sołectw, a na scenie - część artystyczna z udziałem zespołów: Świetliczaki, Tutejsi, Kolorowe Kapelusze i KGW Świerzowianki. Wystąpią też goście spoza gminy: zespół Nastrojeni, M. Jay i Gunersi. W czasie dożynek czynnych będzie aż 18 stoisk społecznych i inne, w tym promocyjne gminy Miastko, na którym będzie można wziąć udział w darmowej loterii fantowej (każdy los wygrywa!). Czynne będzie także czeskie wesołe miasteczko i stoisko cateringowe Doliny Charlotty. Przewidziano także dodatkowe atrakcje. Zapraszamy!

data publikacji: 2019-09-12 11:28:23