Artykuł pochodzi ze stronny
Miastecki Portal Internetowy

Złoto dla Bartłomieja Tandeckiego

W Kostrzynie nad Odrą odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu klasycznym.

W zawodach startowało blisko 100 zawodników z 16 klubów z 4 województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego.  Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało trzech zawodników.

Najlepiej walczył Bartłomiej Tandecki. Zdobył on złoty medal w kategorii wagowej do 57 kg. W tej wadze startowało  14 zawodników. Bartek wygrał wszystkie swoje 4 walki. W finale wygrał z silnym zawodnikiem Przemysławem Wiznerem (Olimpijczyk Sulmierzyce). Walka zakończyła się remisem punktowym 10 :10. W takiej sytuacji o zwycięstwie decyduje wyżej oceniana akcja techniczna, którą akurat miał na swoim koncie nasz zawodnik.

W tej samej kategorii wagowej walczył jeszcze Oskar Grzelak, który zajął X miejsce.

Trzeci nasz zawodnik Alex Ruszczyk startujący w kategorii wagowej do 68 kg zajął IX miejsce.

K. Wanke: Duże gratulacje należą się dla Bartka Tandeckiego - najstarszego i najbardziej doświadczonego zawodnika w grupie młodzików do lat 14.  Pozostali nasi zawodnicy Oskar i Alex walczyli na miarę swoich możliwości. LIczymy na ich lepsze starty w przyszłych zawodach.

data publikacji: 2019-10-02 13:12:10