Artykuł pochodzi ze stronny
Miastecki Portal Internetowy

Spotkanie autorskie z Jarosławem Lemańskim

Projekt „Podróże z książką po Ziemi Miasteckiej” realizowany przez Bibliotekę Publiczną w Miastku w ramach programu „Partnerstwa dla Książki 2019” ma za cel animowanie czytelnictwa w bibliotekach publicznych. Jednym z przedsięwzięć tego zadnia są spotkania autorskie. Bibliotekę Publiczną w Miastko oraz jej filie odwiedził już Jacek „Bradziaga” Jarosik, obieżyświat i autor książek podróżniczych. Wczorajsze spotkanie autorskie z miasteckim historykiem Jarosławem Lemańskim, współautorem książek „Pamiątki z Rummeslburga”, „Rummelsburg – Miastko na przełomie dwóch epok” oraz „Kolekcja z Rummelsburga” poświęcone było historii naszego regionu. Autor opowiedział o swojej pasji badania wydarzeń historycznych oraz o działalności jako prezes Towarzystwa Historycznego Regionu Miasteckiego. Przedstawił swoje dotychczasowe książki oraz zachęcał młodych czytelników do zgłębiania tajemnic historycznych naszego regionu. Uczestnicy spotkania otrzymali gratisowe egzemplarze książek autorstwa Jarosława Lemańskiego oraz wydawnictwa Towarzystwa Historycznego Regionu Miasteckiego.

W przyszłym tygodni do Biblioteki Publicznej w Miastku zawita Daniel Odija, słupski pisarz młodego pokolenia. Bohaterami jego książek są przegrani transformacji ustrojowej – bezrobotni, bezdomni, podupadli intelektualiści, robotnicy oraz drobni kombinatorzy, złodzieje i oszuści, ale także młodzi ludzie dopiero wkraczający w dorosłość. Na podstawie jednej z jego powieści pt. „Ulica” Teatr Nowy ze Słupska zrealizował spektakl o takim samym tytule.

„Podróże z książką po Ziemi Miasteckiej” to autorski projekt Biblioteki Publicznej w Miastku dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

data publikacji: 2019-10-17 13:32:04