Lokalni pisarze z czytelnikami za pan brat

2020-08-07 10:19:23   Paulina Stranz

W ramach programu dotacyjnego „Partnerstwo dla książki 2020” Biblioteka Publiczna w Miastku realizuje zadanie „Lokalni pisarze z czytelnikami za pan brat”.
Jednym z jego elementów są warsztaty tworzenia t-shirtów animujących do czytania. W zeszłym tygodniu w filii w Słosinku odbyły się pierwsze zajęcia tego cyklu. Młodzi czytelnicy stworzyli kolorowe koszulki z hasłami: „Lubię czytać”, „Czytam – wiem”, „Raz , dwa , trzy, czytaj i ty” czy „Czytaj bo warto”. Ze względu na panującą epidemię koronawirusa zajęcia te odbywają się przy ograniczonej liczbie uczestników.
Chętnych było zdecydowanie więcej niż miejsc, gdyż po zakończeniu warsztatów i utrwaleniu napisów przy pomocy żelazka, młodzi czytelnicy mogli zabrać swoje dzieła ze sobą do domu, aby być żywymi reklamami programu. Warsztaty poprzedził krótki kurs rysowania pastelami na tkaninie. Młodzi uczestnicy projektowali koszulki według własnych pomysłów.
Drugie zajęcia cyklu odbyły się w naszej głównej siedzibie w Miastku. I tym razem cieszyły się one dużym zainteresowaniem. Dzieci i młodzież wykazali się pomysłowością w tworzeniu t-shirtów, a przy okazji zapoznani zostali z nowościami zakupionymi przez nasza placówkę. Kolejne zajęcia planowane są w drugiej połowie sierpnia w naszych filiach w Świerznie i Dretyniu. We wrześniu natomiast zawitają do nas podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy, którzy oprócz udziału w warsztatach będą mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem biblioteki.
Zadanie „Lokalni pisarze z czytelnikami za pan brat” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.