Święto Wojska Polskiego

2020-08-14 14:19:17   Paulina Stranz

W dniu 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przypada w tym roku w 100-lecie "Cudu nad Wisłą" - czyli Bitwy Warszawskiej, która zadecydowała o losach wojny polsko-bolszewickiej.

Dzień ten został ogłoszony Świętem Wojska Polskiego w 1923 r. i pozostawał nim do roku 1947. Później dzień wojska obchodzono 12 października w rocznicę Bitwy pod Lenino, by upamiętnić udział w tej batalii dywizji im. Tadeusza Kościuszki. Od 1992 r. Święto Wojska Polskiego ponownie jest obchodzone w połowie sierpnia.

Z okazji Święta Wojska Polskiego życzymy wszystkim Żołnierzom i Pracownikom cywilnym Wojska Polskiego sukcesów w służbie, zdrowia, oraz ogromnej satysfakcji. Dziękujemy za wysiłek, trud i rzetelność w wykonywaniu obowiązków służbowych. Wyrazy szacunku kierujemy również pod adresem kombatantów, weteranów, żołnierzy rezerwy i w stanie spoczynku, z których wielu nadal służy wojsku swoim doświadczeniem.

Zwracamy się do wszystkich mieszkańców Gminy Miastko o godne uczczenie tego ważnego dla naszej Ojczyzny dnia i gorąco zachęcamy do wywieszenie naszej flagi narodowej na posesjach, domach i mieszkaniach.

W przeddzień Święta Wojska Polskiego w hołdzie wszystkim żołnierzom, wiązankę okolicznościową przy pomniku Narodu Polskiego w parku miejskim, złożyli przedstawiciele władz samorządowych.

Burmistrz Miastka Danuta Karaśkiewicz

Przewodniczący Rady Miejskiej w Miastku Tomasz Borowski