Lokalni pisarze z czytelnikami za pan brat

2020-09-15 15:07:09   Paulina Stranz

W minioną środę w Bibliotece Publicznej w Miastku odbyło się kolejne spotkanie miłośniczek książek w ramach projektu „Lokalni pisarze z czytelnikami za pan brat”.

Jak zwykle żywa dyskusja dotyczyła nowości, które pojawiły się na rynku wydawniczym. Biblioteka Publiczna w Miastku dzięki środkom uzyskanym w ramach Budżetu Obywatelskiego i dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma możliwości ich zakupu, co bardzo cieszy czytelniczki.
Szczególne zainteresowanie wzbudziły książki Remigiusza Mroza „Lot 202”, Brada Thora „As wywiadu” oraz Anity Kass „Tajemnice odporności”.
W ramach projektu „Lokalni pisarze z czytelnikami za pan brat” odbędą się jeszcze wieczory autorskie promujące lokalnych twórców, warsztaty plastyczne tworzenia t-shirtów z hasłami promującymi czytelnictwo dla podopiecznych fundacji „Sprawni inaczej” oraz piknik popularyzujący literaturę.
Wszystkie te działania odbywają się w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2020” i otrzymały dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.