XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach

2020-09-21 12:33:36   Paulina Stranz

W Janowie Lubelskim odbyła się XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym (Mistrzostwa Polski Kadetów o lat 17). Była to najważniejsza impreza dla tej grupy wiekowej.
Piotr Ziembicki jako jedyny reprezentował Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko. Zdobył on brązowy medal w kategorii wagowej do 48 kg. Tym samym odniósł swój największy sukces sportowy.
Piotr stoczył cztery walki. W trzech z nich nie miał problemów ze swoimi przeciwnikami i wygrywał z nimi wysoko na punkty. Na przeszkodzie walki o złoty medal stanął jemu
zawodnik ze Śląska Wrocław Dominik Partyka (późniejszy mistrz Polski). Piotrek spotkał się z nim w walce o wejście do finału. Przegrał z nim na punkty 5:8. Nasz zawodnik w walce
o brąz pokonał Kacpra Berejowskiego z Sokoła Lublin przez przewagę techniczną.
Należy nadmienić, że wychowanek naszego klubu Kacper Karaśkiewicz (aktualnie uczy się i trenuje w Raciborzu) również osiągnął swój największy sportowy sukces - zdobywając wicemistrzostwo
Polski w kategorii wagowej do 55 kg (w roku ubiegłym Kacper był brązowym medalistą).
Informujemy również o dobrej nowinie, a mianowicie w dniu dzisiejszym srebrny medal wywalczyła Patrycja Strzelczyk (57 kg) podczas XXVI OOM. Patrycja swoje pierwsze
treningi rozpoczynała w klubie UKS Łękinia pod bacznym okiem Daniela Połowyszczaka.

K. Wanke:
Duże brawa należą się dla moich wychowanków. W szczególności Piotr Ziembicki poczynił duże postępy, co jest dobrym prognostykiem na przyszłoroczne mistrzostwa Polski.