Komunikat Gminnego Komisarza Spisowego w Miastku

2020-09-24 15:02:03   Marcin Woszczak

Komunikat Gminnego Komisarza Spisowego w Miastku na temat Powszechnego Spisu Rolnego 2020:

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. przeprowadzany jest na terenie całego kraju Powszechny Spis Rolny, realizowany co 10 lat. Przeprowadza się go wśród osób fizycznych oraz osób prawnych i jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, które są użytkownikami gospodarstw rolnych.
Dane zebrane podczas spisu rolnego są niezbędne do prowadzenia polityki regionalnej, oceny rozwoju gospodarki rolnej oraz analizy zmian, jakie zaszły w rolnictwie na przestrzeni lat 2010 – 2020. Udział w spisie jest obowiązkowy.

Drodzy Rolnicy Gminy Miastko!
Weźcie udział w spisie w drodze samospisu, wykazując się postawą obywatelską dla dobra naszej społeczności lokalnej.
Aby skorzystać z aplikacji, wystarczy urządzenie z dostępem do internetu.
Z myślą o osobach nie posiadających urządzenia lub dostępu do internetu, w Urzędzie Miejskim w Miastku w pok. nr 11 przygotowano stanowisko, na którym można się nie tylko spisać, ale także otrzymać fachową pomoc przeszkolonych osób.
Istnieje również możliwość spisania się przez telefon dzwoniąc na infolinię statystyczną pod nr 22 279 99 99. Jest ona dostępna codziennie (również w soboty i niedziele) w godzinach 8.00 – 20.00.
Dodatkowo w trakcie spisu wdrożono metody pomocnicze, i tak:
- od 16 września wywiad telefoniczny przeprowadzony może być przez rachmistrza telefonicznego, zaś od 1 października wywiad bezpośredni może przeprowadzić rachmistrz terenowy z wykorzystaniem urządzenia mobilnego.
Zapewniam Państwa, że dane przekazywane w ramach Powszechnego Spisu Rolnego są objęte tajemnicą statystyczną, czyli udostępniane wyłącznie w formie zbiorczej, która uniemożliwia identyfikację konkretnej osoby.
Należy pamiętać, że realizując spis, nigdy nie pytamy o numer konta czy karty kredytowej, a dane osobowe respondentów nie są nigdzie przekazywane.
SPISZMY SIĘ JAK NA ROLNIKÓW PRZYSTAŁO!

Burmistrz Miastka
Danuta Karaśkiewicz