Uczniowski Klub Sportowy JUNIOR Miastko podsumowanie roku 2020

2021-01-07 08:03:30   Paulina Stranz

UKS Junior to stowarzyszenie pozarządowe skupiające w swoim gronie uczniów, młodzież z Gminy Miastko oraz ich rodziców i sympatyków.
Podstawową działalnością jest upowszechnianie sportu i turystyki wśród mieszkańców Gminy Miastko. Dodatkowo stowarzyszenie organizuje imprezy kulturalno-naukowe takie jak np.
Festiwal dzieci i młodzieży z okazji Dnia Dziecka, Ligę informatyczno-matematyczną, Ligę szachową.
Od dwóch lat na akwenie wodnym w Bobięcinie prowadzimy przy współpracy Klubu ProSport naukę żeglarstwa dla najmłodszych.

Jednak największą działalność Klub prowadzi w sekcji tenisa stołowego. Od dwóch lat zajęcia prowadzi trener Dariusz Adamczyk. Sekcja współpracuje z PMDK w Miastku, Pomorskim Związkiem Tenisa Stołowego w Gdańsku
oraz z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego w Warszawie. Dwa lata temu drużyna UKS-u zadebiutowała w rozgrywkach IV lig TS uzyskując awans do III Ligi Tenisa Stołowego. W tym sezonie 2020/2021
- trudnym ze względu pandemii, wszystkie mecze rozgrywane są w reżimie sanitarnym. Drużyny UKS-u JUNIOR grają w III i IV lidze. Sekcja otwarta jest również na młodzież z niepełnosprawnościami, których prowadzi trener Tomasz Czutro - jego zawodnik Michał Bednarz, który systematycznie trenuje z całą drużyną ma za sobą udział w Ogólnopolskiej Letniej Olimpiadzie Specjalnej w Katowicach w tenisie stołowym, w której zdobył złoty medal.

Biorąc pod uwagę pandemię UKS Junior pozytywnie podsumował swoja działalność w 2020 roku patrząc pozytywnie na rozwój swojej działalności na najbliższe miesiące.
Tym wszystkim Naszym sympatykom, którym leży na sercu dobro naszej działalności i którzy wsparli naszą działalność serdecznie dziękujemy: Gminie Miastko, Lasom Państwowym, oraz Firmie MAGIZA Zdzisława Rezmera.