Jak zgłosić chęć do zaszczepienia

2021-01-20 11:47:11   Paulina Stranz

Od 15 stycznia 2021 r. każda osoba może zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 poprzez formularz online.
W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy – dostaniesz maila z zawiadomieniem.

JAK ZGŁOSIĆ CHĘĆ DO ZASZCZEPIENIA ?
• Wypełnij prosty formularz ( podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).
• Na adres meilowy, który podałeś (podałaś) w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.

PAMIĘTAJ !!! Jedyną stroną służącą do zgłoszenia chęci zaszczepienia przeciwko COVID-19 jest https://szczepmysię.pacjent.gov.pl/.
Jeżeli otrzymasz wiadomość dotyczącą szczepień, która wygląda podejrzanie, zgłoś ja na tej stronie: https://incydent.cert.pl/.
• Następnie wejdź na swoją pocztę i kliknij na link – Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.
• Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość meilową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie.
• Wtedy będziesz mógł (mogła) zarejestrować się na konkretny termin w jednym z dwóch punktów szczepień w naszej gminie. Dla przypomnienia są to:

- punkt szczepień w Szpitalu Miejskim w Miastku, ul. Gen. Wybickiego 30, +48 59 7247989. – telefon czynny od godz. 10.00.

- punkt szczepień Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MEDYK Miastko, ul. Długa 13, 792 978 710 – w godzinach od 12.00 do 14.00.

WAŻNE!!! Zgłoszenie chęci zaszczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będziesz mógł (mogła) w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepień dla Twojej grupy i dostaniesz e-skierowanie.
UWAGA!!! Osoby, które wysłały formularz zgłoszenia chęci szczepienia, otrzymują zwrotne maile w ciągu do 24 h.
Wszystkie zgłoszenia, dla których wyświetli się ekran potwierdzający zgłoszenie, zostały zapisane. Termin potwierdzenia zgłoszenia nie ma wpływu na kolejność otrzymania e-skierowania na szczepienie. Uprasza się o nieponawianie zgłoszeń.

Jednocześnie zachęcamy Państwa do zapoznania się z charakterystykami szczepionek Moderny oraz szczepionki Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech, które są zamieszczone w zakładkach.

Tytuł / Nazwa Data publikacji
 Moderna 2021-01-20 11:48:06
 Pfizer/BioNTech 2021-01-20 11:49:08