UDANY WYSTĘP MIASTECKICH SIATKAREK

2021-01-25 08:39:58   Paulina Stranz

24 stycznia 2021r. w Hali Sportowej w Kwidzynie odbył się turniej piłki siatkowej młodziczek w ramach Pomorskiej Wojewódzkiej Lidze.
W turnieju wzięły udział trzy drużyny z Województwa Pomorskiego.

- TPS RUMIA
- MTS KWIDZYN
- UKS MORENA MIASTKO

W pierwszym spotkaniu rywalizowały drużyny z Kwidzyna i z Rumii. Po bardzo wyrównanej walce 2:1 wygrała drużyna z Rumii.
W drugim spotkaniu wzięły udział drużyny Rumii i Miastka. W pierwszym secie
miastczanki oddały grę przeciwnikowi nie stawiając żadnego oporu. W drugim secie nasze zawodniczki podjęły walkę i walczyły do ostatniego punktu. Jednak mecz należał do drużyny z Rumii.
Do następnego pojedynku zawodniczki z Miastka podeszły bardzo zmobilizowane i skupione. W tym spotkaniu nasze zawodniczki wygrały po bardzo emocjonującym spotkaniu 2:0. To był bardzo ładny mecz,
w którym nasze zawodniczki pokazały swoje umiejętności i zaangażowanie. Na pochwałę zasługuje bardzo młoda zawodniczka Hanna Roszczak, która zagrała całe zawody w pierwszym składzie
i była najskuteczniejszą zawodniczką w naszej drużynie. Pozostałe zawodniczki zasługują także na pochwałę ponieważ pokazały bardzo radosną siatkówkę w bardzo dobrym stylu.
Jest to młody zespół, który ma przed sobą jeszcze wiele lat gry w tej kategorii wiekowej. Liczę, że grupa ta będzie bardzo mocna i na pewno nie raz nas zaskoczy pozytywnymi wynikami.
Teraz czekamy na rywalizację naszych grup wiekowych w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich w mini piłce siatkowej i w piłce siatkowej.