XIX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT O PUCHAR BURMISTRZA MIASTKA 2016-09-28 13:45:07        

W miniony weekend 23-25.09.2016r. w hali widowiskowo-sportowej w Gimnazjum w Miastku odbył się XIX Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Miastka. W turnieju uczestniczyło 15 drużyn z kraju. Turniej podzielony był na trzy grupy po 5 drużyn. 


W grupach drużyny grały do dwóch wygranych setów każdy z każdym. Klub Morena Miastko wystawił dwie ekipy. Miastko I rywalizowało w grupie A, Miastko II rywalizowało w grupie C. Miastko II w swojej grupie wygrało z Człuchowem 2:0, ze Słupskiem 2:0, ze Szczecinem 2:0,A Z Koszalinem przegrało 0:2. Tym samym Morena zakwalifikowała się do pierwszej finałowej piątki. Ostatecznie Miastko II zakończyło swoją rywalizację na 5 miejscu. Miastko I zajęło miejsce 11. Trenerami Miastka byli: Joanna Kozłowska, Łukasz Jędraszko, Wioleta Piotrowska i Waldemar Żurawik.

Najlepszymi zawodniczkami w swoich drużynach były Sandra Lankamer i Natalia Pliskowska.

Bardzo ładny występ naszych dwóch drużyn. Z meczu na mecz dziewczęta grały coraz lepiej. Chciałbym bardzo pochwalić nasze zawodniczki za zaangażowanie i grę w tym turnieju. Bardzo chciałbym podziękować naszym trenerom za pomoc w organizacji turnieju. Bardzo dziękuję Panu Burmistrzowi Miastka Romanowi Ramion, Gminie Miastko, Dyrektorowi Gimnazjum, firmie Mexem i wszystkim, którzy pomagali aby ten turniej mógł się odbyć na tak wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym.

Nasz turniej jest jednym z największych turniejów w kraju. Zdaniem wszystkich trenerów biorących udział w naszej imprezie stwierdzili, że poziom organizacyjny(wyżywienie, hala, noclegi, nagrody i przebieg spotkań) jest na najwyższym krajowym poziomie. Czego owocem jest to, iż wszystkie drużyny zarezerwowały miejsca za rok.

W naszym turnieju rywalizowało 190 zawodniczek.