Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Zapasach

2016-10-03 13:02:43

W Białogardzie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w zapasach w stylu wolnym. W zawodach startowało ponad 200 zawodników i zawodniczek z 25 klubów następujących województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 4 zawodników i 1 zawodniczka.  Najlepiej zawalczyła Agata Kazimierczak (57 kg) zdobywając srebrny medal. Po wygraniu kilku walk dopiero w finale Agata uległa Amelii Kuraszewskiej (Husaria Kozielice) na punkty 4:6. W tej wadze walczył 10 zawodniczek. Brązowy medal wywalczył Kacper Karaśkiewicz w wadze do 35 kg. W tej samej samej wadze ósme miejsce zajął Piotr Ziembicki, a Wiktor Wojciechowski był trzynasty. W tej kategorii wagowej walczyło 14 zawodników. Jakub Dobrowolski w kategorii wagowej do 59 kg stoczył tylko dwie walki, niestety przegrał je i uplasował się na XIX miejscu.

K. Wanke: Wszyscy moi zawodnicy walczyli bardzo ambitnie, na miarę swoich możliwości w stylu wolnym. Cieszy mnie bardzo, że Agata w swoich walkach wykonuje dużo akcji technicznych, łącząc elementy stylu klasycznego i wolnego.  Liczyłem na lepszy występ Kacpra Karaśkiewicza, który mógł wygrać te zawody, lecz trochę „zjada go trema”.

Z perspektywy ostatnich startów w zawodach prognozuję zdobycie przez Agatę i Kacpra medali w zbliżających się listopadowych Mistrzostwach Polski.