Miastko ma talent 2016-10-07 09:05:28        

Burmistrz Miastka Roman Ramion przyjął miasteckich sportowców, którzy odnieśli ostatnio niebywałe sukcesy w swych dziedzinach. Wszyscy otrzymali dyplomy i upominki. Piotr Zabłocki - zawodnik ZKS Miastko został wyróżniony przez burmistrza za godne reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Europy Kadetów w Sztokholmie w Szwecji oraz na Mistrzostwach Świata Kadetów w Tbilisi w Gruzji. Spotkanie z Piotrem i jego trenerem Kazimierzem Wanke było okazją do rozmowy o zapasach, w tym o dalszych planach sportowych Piotra i, a także o problemach klubu. Z kolei Daniel Gietka, w obecności trenerki Małgorzaty Petryny zostal wyróżniony przez burmistrza za zdobycie brązowego medalu w Międzynarodowym Crossie Kajakowym w Wieżycy oraz dwóch złotych medali w Regatach Kajakowych Olimpiad Specjalnych w Sztumie oraz brązowego medalu w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Parakajakarstwie w Poznaniu.
Największy ostatnio sukces spośród miasteckich sportowców odniosła 12-letnia Iga Marciszonek, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Miastku, która na Mistrzostwach Świata w Pancevie w Serbii zdobyła tytuł mistrzyni świata w fitness. Burmistrz na spotkaniu z Igą i jej mamą Moniką Marciszonek podkreślił, że tak dużego sukcesu nikt jeszcze spośród miastczan nie odniósł. Uprawianie tego sportu sprawia Idze wiele radości, ale pełne jest wyrzeczeń i wysiłku. Iga na co dzień uczestniczy w zajęciach szkoły  Top Toys w Koszalinie. Cztery razy w tygodniu jest dowożona do Koszalina na żmudne popołudniowo-wieczorne trzygodzinne zajęcia. Do tego w weekendy dochodzą występy i starty w zawodach. Na szczęścia Iga potrafi doskonale łączyć swą taneczną pasję z nauką. W szkole jest piątkowo-szóstkową uczennicą. W realizację jej pasji zaangażowana jest cała rodzina, a przede wszystkim mama. Okazuje się, że na każdy występ Iga musi mieć inny strój. Trwa więc przerabianie i szycie strojów, w czym pomaga zaprzyjaźniona pani krawcowa.
Jak Iga doszła do tak wielkiego sukcesu? Kiedy miała 7 lat mama zapisała ją na zajęcia w klubie Top-Toys w Miastku. Tam szybko ja zauważono i zaproponowano udział w próbach w Koszalinie. Dzięki olbrzymiemu wysiłkowi i pracowitości Iga pod okiem znanych trenerów - Anny i Marcina Dubrowników, stała się jedną z najlepszych tancerek fitness w szkole Top-Toys. Tańczy także w formacji Top Toys Young, z którą zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata Formacji Hip-Hop w Austrii.
Na Mistrzostwach w Serbii w swej kategorii - do 12 lat pokonała zawodniczki z Litwy, Chorwacji, Serbii, Niemiec i Austrii. Zaprezentowała dwuminutowy program pełen elementów akrobatycznych i siłowych, uzyskując najwięcej punktów m.in. za umiejętne łączenie tych elementów ze sobą. W spotkaniu z Igą i jej mamą uczestniczyła także Agnieszka Ringwelska, naczelnik wydziału oświaty miasteckiego ratusza. Idze, Piotrowi i Danielowi gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych!