Poeci recytowali, wokaliści śpiewali 2016-10-10 09:59:20        

Sobotni wieczór minął w centrum Informacji Turystycznej pod znakiem poezji i muzyki. Już po raz ósmy spotkali się poeci, by wypromować swój nowy tomik poezji, tym razem "Pomost 2016". 


Zawarte w nim wiersze są pokłosiem wiosennych Ogólnopolskich Warsztatów Literackich Trzcinno' 2016, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Salon Literacki z Warszawy i Gminę Miastko. W warsztatach wzięło udział kilkanaście osób , m.in. z Warszawy, Trójmiasta, Poznania i Miastka.

Na spotkaniu w CIT poeci recytowali swe wiersze z tomiku, a ich występy przeplatane były muzyką w wykonaniu flecistki i również poetki - Jowity Opyd. Recytacjom towarzyszyły także zdjęcia z warsztatów autorstwa fotografika Arkadiusza Ładczuka. Wszyscy uczestnicy promocji książki otrzymali w prezencie tomiki wierszy.

W drugiej części wystąpił znakomity zespół wokalny DIVISI z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, prowadzony przez Justynę Depka-Prądzyńską. A na koniec przy kawie, herbatce i ciastkach można było porozmawiać z poetami, uzyskać od nich autograf i stanąć do zdjęcia, z młodymi artystami z DIVISI również.

 

W przyszłym roku kolejne, dziewiąte już warsztaty literackie, a w 2018 - jubileusz dziesięciolecia.