Dzień Edukacji Narodowej w Słosinku 2016-10-17 00:00:00        

W Szkole Podstawowej w Słosinku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 


Całość przygotowań, pod czujnym okiem pana Jarosława Mackiewicza,  Samorząd Uczniowski rozpoczął od wykonania pięknej dekoracji na korytarzu szkolnym, na której znalazły się życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Następnie młodzi artyści ze szkolnego kółka teatralnego, pod opieką pani Anny Dykier,  zaprosili wszystkich na swój  występ. Podczas tegorocznej  akademii wszyscy wzięli udział w prawdziwym koncercie  życzeń dla nauczycieli i pracowników szkoły. Oprócz piosenki  każdy z gości otrzymał od uczniów prezent, który będzie mógł wykorzystać w codziennej swojej pracy. I tak np.:

p. Dyrektor – szkolny mundurek, aby z daleka było widać, kto „rządzi” w szkole; sekretarz szkoły – „nową”  pieczątkę z uśmiechem; matematyk – kolorową kredę do zapisywania tabliczki mnożenia w celu jej lepszego zapamiętania przez uczniów i „Kit–kat” na osłodzenie goryczy porażki, kiedy dzieci  się jej znów nie nauczą;  logopeda – lustereczko do zajęć logopedycznych, aby ćwiczyć tą straszną głoskę „R”, n-l przyrody -  grabki do uporządkowywania wiedzy w  głowach uczniów na lekcjach przyrody; katecheta  – czosnek z czerwoną wstążeczką do odstraszania złych mocy na lekcjach religii;  n-l wychowania fizycznego  – specjalne  spodenki na w-f; n-le OP I kl. I-III  –chusteczki  higieniczne do wycierania nosów swoim uczniom; n-l j. angielskiego – koło ratunkowe do poruszania się na głębokich wodach języków obcych;  p. kucharki – specjalne łyżki do mieszania w garnkach, aby zadbać nie tylko o poziom naszej wagi ale i poziom inteligencji; p. konserwator – pędzel, który zawsze można wykorzystać, gdy coś zmalujemy; p. woźna – gwizdek, na wypadek gdyby nie było prądu i nie działał dzwonek.  Uczniowie nie zapomnieli również o nauczycielach emerytach. Dla nich również były specjalne życzenia i piosenka.

Pod koniec akademii przedstawiciele SU rozdali przepiękne róże, które przez cały występ ułożone były w wazonie i podziękowali za trud włożony w nasze wychowanie i nauczanie. Następnie głos zabrała pani H. Binczyk, która w imieniu całego Grona Pedagogiczne i pracowników szkoły  ciepłymi słowami podziękowała wszystkim uczniom za kwiaty, upominki i miłe słowa, które usłyszeliśmy w tym dniu.   Całość pracy i trud pedagogów i pracowników szkoły w tym dniu doceniła  dyrektor  Anetta Orczyk. która na specjalnym spotkaniu wręczyła „Nagrody dyrektora”. W tym roku otrzymały ją :   J. Dolna, H. Binczyk, R. Białek .