II Turniej Zapaśniczy Młodzików o Puchar Wójta Gminy Kolbudy

2016-10-31 11:42:33

W minioną niedzielę w Kolbudach odbył się II Turniej Zapaśniczy Młodzików o Puchar Wójta Gminy Kolbudy. W zawodach udział wzięło 91 zawodników z 8 klubów. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 9 zawodników. Młodzicy (do lat 14) wywalczyli 4 medale.
Złote medale: Wiktor Wojciechowski w kategorii wagowej do 32 kg. W finale wygrał zdecydowanie z  Błażejem Chodorowskim (Ajas Gdańsk) przez położenie na łopatki. Kacper Karaśkiewicz w kategorii wagowej do 35 kg. Walkę finałową stoczył z Nikodemem Cyrockim (Morena Żukowo), którego rzucił przez ramię i położył na łopatki
Brązowe medale: Bartłomiej Tandecki (42 kg), Jakub Dobrowolski (59 kg). W mini zapasach (do lat 11) nasi zawodnicy zdobyli 3 medale.
Złote medale: Hubert Wojciechowski (36 kg). W walce finałowej wygrał z Maximilianem McGowem (Olimpia Elbląg) przez przewagę techniczną 10:0. Witold Szor (38 kg). W walce finałowej pokonał Wiktora Zelewskiego (Cartusia Kartuzy) na punkty.
Srebrny medal wywalczył Leon Rudnik w wadze do 24 kg. W finale przegrał na punkty z Pawłem Leik (Cartusia Kartuzy).
W kategorii wagowej do 28 kg Sebastian Tandecki był szósty, a Jacek Wysocki był ósmy.
W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko zajął IV miejsce.
K. Wanke: Moi zawodnicy pokazali się z jak najlepszej strony. Cztery złote medale dają dobrą nadzieję na przyszłość. Szczególnie Kacper Karaśkiewicz, który wystartuje niedługo w Mistrzostwach Polski Młodzików (12-13.11.2016 Żukowo). Liczę, że wywalczy swój pierwszy medal z Mistrzostw Polski. Dziękuję wszystkim rodzicom walczących zawodników za pomoc w organizacji wyjazdu na zawody.