Michał Kapiszka złotym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików

2014-12-02 08:41:19

W dniach 28-30.11.2014 w Janowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach uczestniczyło 209 zawodników z 45 klubów. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało dwóch zawodników - Michał Kapiszka i Patryk Fiedorowicz. Michał Kapiszka został Mistrzem Polski Młodzików. Ten zaszczytny tytuł zdobył w kategorii wagowej do 66 kg. Michał w pierwszej walce spotkał się z Dominikiem Kaweckim (UKS TOP Mszana Dolna) kładać go na łopatki. W drugiej walce pokonał Huberta Melkę (WKS Śląsk Wrocław) kładać go również na łopatki. W trzeciej walce Michał zmierzył się z Mateuszem Nadulskim (KS Pogoń Ruda Śląska) wygrywając z nim wysoko na punkty 9:0. Walkę półfinałową stoczył z Adamem Gardziołą (KS Agros Zamość). Była to bardzo trudna walka, ale zakończyła się pomyślnie, bo Michał wygrał ja na punkty. W finale Michał zawalczył z zawodnikiem MKZ Unia Racibórz Gracjanem Głogiewiczem trenowanego przez wychowanka ZKS Miastko Piotra Żurawika. Przeciwnik był aktywniejszy i w parterze wykonał tzw wózek za dwa punkty. Taki stan punktowy utrzymywał się prawie do końca drugiej rundy. Na 6 sekund przed zakończeniem walki Michał popisał  się wspaniałym rzutem przez biodro i rozstrzygnął losy walki na swoja korzyść. Na tablicy pojawił się zapis 4:2 dla naszego zawodnika co przełożyło się na złoty medal Mistrzostw Polski Młodzików. Natomiast drugi nasz zawodnik Patryk Fiedorowicz walczył bez powodzenia w kategorii wagowej do 59 kg przegrywając dwie pierwsze walki. W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko zajął 15 miejsce.
K. Wanke: Michał Kapiszka jest obiecującym zawodnikiem na przyszłość.  Swój udział w grupie wiekowej młodzików (do lat 14) zakończył najlepiej jak się dało. Do tytułu Mistrza Polski wcześniej dorzucił jeszcze zwycięstwo w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w stylu wolnym i klasycznym.