IV Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych 2016-11-10 00:00:00        

Pod koniec  października 2016r.  niepełnosprawne osoby z terenu powiatu bytowskiego i słupskiego spotkały się w miasteckim gimnazjum na IV Turnieju Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. 


Turniej zorganizowano w ramach projektu współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Bytowie pt. „Aktywnie i sportowo – zawody z nordic walking i tenisa stołowego”.

W turnieju udział wzięło 32 zawodników z sześciu placówek : ŚDS w Lubieszynie, ŚDS w Bytowie, ŚDS w Konarzynach, ŚDS w Przytocku, WTZ w Bytowie, WTZ w Słupsku oraz gospodarcze ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Miastku. Zawodnicy podzieleni byli na kategorię kobiet i mężczyzn.

W kategorii kobiet utworzono 2 grupy. Natomiast w kategorii mężczyzn 4 grupy. W grupach rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”, następnie do dalszych rozgrywek z każdej grupy przeszły dwie najlepsze osoby, które w drodze do ścisłego finału rozegrały mecze systemem pucharowym. Łącznie podczas całego turnieju odbyło się 70 spotkań. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek i dyplom, a trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii również nagrody główne. Turniej prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego pan Krzysztof Bryndal oraz pan Łukasz Jędraszko. Nagrody i dyplomy dla wszystkich uczestników wręczyła kierownik ŚDS w Miastku Bożena Mazur wraz z Dyrektorem Gimnazjum im. Jana Pawła II panem Kazimierzem Kowalewskim. W trakcie imprezy wszyscy uczestnicy zapewniony mieli słodki poczęstunek, a po jego zakończeniu udali się na ciepły obiad. Turniej  przebiegł w bardzo miłej sportowej atmosferze. Wszystkich zapraszam na kolejny turniej już za rok!