Ogólnopolski program „Śniadanie Daje Moc” 2016-11-10 00:00:00        

Najważniejszym posiłkiem dnia jest śniadanie. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!  Dlatego też 8 listopada uczniowie kl. I-III Szkoły Podstawowej w Słosinku , wspólnie z 7794 szkołami w Polsce , wzięli udział w ogólnopolskim programie „Śniadanie Daje Moc”.


Podczas zajęć uczniowie poznali zasady prawidłowego odżywiania, wykonali samodzielnie „Piramidę zdrowia” oraz wzięli udział we wspólnym śniadaniu. Każde dziecko miało możliwość samodzielnego skomponowania swojego śniadania i zjedzenia go. Do przygotowania kanapek wykorzystano m.in.: chleb ziarnisty, pieczywo chrupkie, ogórek, pomidor, paprykę, twarożek, ser żółty, jajko. Nie mogło zabraknąć również sałaty czy wędliny. Na swoje śniadanie uczniowie kl. I-III zaprosili także panią dyrektor oraz swoich starszych kolegów i koleżanki.

Kanapki wyglądały pięknie i smakowały wyśmienicie. Niestety było też tak ,że na widok warzyw czy sera i wędliny na talerzach, niektóre dzieci płakały. „Ja jem tylko chleb z ketchupem”- usłyszeliśmy w odpowiedzi.              

Wyrabianie w dzieciach nawyków związanych z właściwym odżywianiem się wymaga wysiłku ze strony nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców, bowiem dostarczanie dzieciom wiarygodnych informacji w atrakcyjnej dla nich formie może przynieść dobre wyniki. Jeżeli uczniowie poznają i zrozumieją cechy prawidłowej diety, będą umieli zdrowo się odżywiać i dokonywać właściwych wyborów w tym zakresie.

Na stronie internetowej szkoły: www.spslosinko.szkolnastrona.pl w zakładce „Galeria”  znajdują się zdjęcia z tego dnia. Zapraszamy do ich obejrzenia.