Złoty Karaś

2016-11-14 13:17:41

Złoty medal wywalczył Kacper Karaśkiewicz podczas Mistrzostw Polski Młodzików (do lat 14) w zapasach w kategorii wagowej do 35 kg. Zawody odbyły się w Żukowie. Startowało 230 zawodników z 47 klubów z całej Polski. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 3 zawodników.  W kategorii wagowej do 35 kg rywalizowało 21 zawodników. Kacper stoczył pięć zwycięskich pojedynków. W pierwszej walce miał za przeciwnika Jakuba Misia (Zagłębie Wałbrzych). Wygrał z nim przez przewagę techniczną 14:4. W drugiej walce Kacper zwyciężył Wiktora Żukowskiego z Budowlani Olsztyn na punkty 8:5. W trzeciej walce nasz zawodnik spotkał się z Bartoszem Poniatowskim (MOSiR Grajewo), którego położył na łopatki w pierwszej rudzie walki. W czwartej walce o wejście do finału Kacper walczył z Fabianem Niedźwiedzkim (Mazowsze Teresin). Była to jego najtrudniejsza walka. Zawodnik z Teresina walczył bardzo nisko pochylony. Ta pozycja uniemożliwiała przeprowadzenie jakiejkolwiek akcji technicznej. Kiedy obydwoje znajdowali się w pozycji parterowej (na kolanach), to przeciwnik zrobił kilka obejść, które dały jemu prowadzenie w walce na punkty 6:0. Pod koniec drugiej rundy Kacper zaatakował, nie mając nic do stracenia. Wykonał dwa wózki za klatkę piersiową, lecz to jeszcze nie dawało zwycięstwa (zapis punktowy 4:6). Na 10 sek do końca Kacper wykonał kolejne dwie akcje techniczne tego samego rodzaju za dwa punkty i równo z gongiem zapis na tablicy punktowej 8:6 oznajmił zwycięstwo naszego zawodnika. W finale Kacper spotkał się z Igorem Krawczyńskim (Gwardia Warszawa) pokonując go gładko przez przewagę techniczną 12:1. W tej walce Kacper wykonał wiele wspaniałych akcji technicznych tj wózki, sprowadzenia, rzuty przez ramię
Miejsca pozostałych zawodników:
Jakub Dobrowolski w kategorii wagowej do 59 kg - XIX miejsce
Wiktor Wojciechowski w wadze do 35 kg - XXI miejsce
W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko był 24 na 47 startujących klubów.

Kazimierz Wanke: W mojej ocenie Kacper został przygotowany do tych zawodów, aby zdobyć medal, ale to co pokazał na macie przeszło wszelkie nasze oczekiwania. W walce finałowej pokazał prawdziwą klasę zapaśnika. Kacper zasługuje na najwyższe uznanie. Jest najlepszy w Polsce w kategorii wagowej do 35 kg. Do każdej walki podchodził bardzo zmotywowany i zdeterminowany. Dziękujemy wszystkim kibicom z Miastka i z Łękini, a w szczególności rodzicom Kacpra, za gorący doping naszych zawodników. Należy nadmienić, że zawodnik ZUKS Łękinia (gmina Koczała) Bartłomiej Ciesielski wywalczył brązowy medal w wadze do 47 kg. Jego trenerem jest Daniel Połowyszczak. Duże brawa dla tego klubu.