Promocji zdrowego stylu życia w ZSOiT 2016-11-24 10:46:14        

23 listopada 2016r w czytelni biblioteki szkolnej ZSOiT w Miastku odbyła się XXV edycja Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK - etap szkolny, w którym udział wzięło 17 uczniów z naszej szkoły.
 Olimpiada to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.Przeznaczona jest dla szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. Konkursu składa się z kilku etapów – szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego, czyli finału. Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy muszą rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia. W tym roku partnerem Olimpiady jest Coca-Cola HBC Polska.
 Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia poprzez:
a. rozbudzanie zainteresowania własnym zdrowiem i problematyką prozdrowotną;
b. prowadzenie edukacji dot. czynników zagrażających zdrowiu oraz sposobów ochrony zdrowia;
c. inspirowanie młodzieży do podejmowania na terenie szkoły lub poza nią różnych działań promujących zdrowy styl życia.

Po rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań zamkniętych, jury wyłoniło zwycięzców. Naszą szkołę na etapie rejonowym reprezentować będą:
I miejsce - Tandetzka Natalia  kl III LOa
II miejsce - Olejniuk Paulina  kl. II LOa                                                                       
III miejsce ex aequo - Gębusia Katarzyna kl III LOa  i Kornaś Marika kl. IILOa
Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci książek i długopisów. Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki.