MKB Lednik na turnieju w Suchedniowie

2014-09-29 14:40:39

W Suchedniowie w woj. Świętokrzyskim w dniach 26-28.09.2014 r. odbył się Międzynarodowy Turniej Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych o Puchar Gór Świętokrzyskich w Badmintonie. W zawodach udział wzięło 202 zawodników z Łotwy, Białorusi, Ukrainy oraz cała czołówka krajowa. Był to turniej jeden z pięciu najwyżej punktowanych oprócz Mistrzostw Polski. MKB „Lednik” Miastko był reprezentowany tylko w juniorach młodszych przez: Roberta Cybulskiego, Pawła Szwedę i Łukasza Stępniewskiego. Najlepiej spisał się Robert Cybulski zajmując w singla III – m i w grze mieszanej II – m. grając w parze z Wiktorią Dąbczyńską z UKS „Orlicz” Suchedniów. W finale Robert z partnerką ulegli parze z Białorusi Dmitri Kusmitski – Marina Werbitska. Paweł Szweda i Łukasz Stępniewski w grze pojedynczej uplasowali się na dalekich miejscach, natomiast Łukasz Stępniewski w grze deblowej w parze z Nikodemem Ratkowskim ZKB „Maced” Polanów wywalczył bardzo dobre V – miejsce. Gorzej poszło Pawłowi w grze mieszanej w parze z Wiktorią Juszczak MMKS Gdańsk, w której zajął XVII miejsce. Był to turniej na bardzo wysokim poziomie.