O Błękitną Wstęgę Bałtyku

2016-11-28 11:34:45

W Gdańsku odbył się Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy Młodzików "o Błękitną Wstęgę Bałtyku". W zawodach startowało 117 zawodników z 11 klubów, w tym bardzo silna ekipa z Kaliningradu. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 9 zawodników. W młodzikach (do lat 14) najlepiej zawalczył Kacper Karaśkiewicz (aktualny mistrz Polski). Wywalczył on złoty medal w kategorii wagowej do 35 kg. W walce finałowej Kacper bardzo szybko położył na łopatki Jakuba Łupaczewskiego (Sokół Lubawa) z rzutu przez ramię. Srebrny medal wywalczył Wiktor Wojciechowski (32 kg). Walkę finałową przegrał z Saveliin Terekhin (Kaliningrad) przez przewagę techniczną. Drugim srebrnym medalistą został Jakub Dobrowolski (59 kg). W walce finałowej przegrał z aktualnym brązowym medalistą MPM Oliwierem Godzińskim (Cartusia Kartuzy) przez przewagę techniczną. Bartłomiej Tandecki (42 kg) zajął V miejsce. W mini zapasach (do lat 11) złoty medal wywalczył Leon Rudnik (24 kg). W finale wygrał z Pawłem Leikiem (Cartusia Kartuzy) na punkty 4:0. Srebrny medal przypadł Alexowi Ruszczykowi w wadze do 55 kg. W finale przegrał przez położenie na łopatki z Janem Serbą (Granica Gdańsk). Brązowe medale wywalczyli: Sebastian Tandecki (28 kg) Witold Szor (41 kg) W zawodach dodatkowo stratowały dziewczyny tylko w jednej kategorii wagowej do 59 kg. Nasza aktualna mistrzyni Polski młodziczek Agata Kazimierczak walczyła rewelacyjnie. Wygrała ona trzy walki. W finale spotkała się ze swoją rywalką Patrycją Strzelczyk z Łękini (aktualna wicemistrzyni Polski). Wygrała z nią przez położenie na łopatki przy stanie punktowym 6:0. W klasyfikacji drużynowej ZKS Miastko zajął 6 miejsce.
K. Wanke: Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników, a w szczególności Leona Rudnika, który zrewanżował się zawodnikowi z Kartuz za ostatnią przegraną walkę finałową sprzed trzech tygodni. Kacper Karaśkiewicz i Agata Kazimierczak potwierdzili tylko, że są najlepsi w Polsce w swoich kategoriach wagowych.