Siatkarki z jedynki sensacją na Ogólnopolskim Mikołajkowym turnieju w Złotowie 2016-12-05 00:00:00        

W miniony piątek siatkarki ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Miastku wyjechały na XVII Ogólnopolski Mikołajkowy turniej piłki siatkowej dziewcząt. W turnieju rywalizowało kilkanaście szkół z Województwa Pomorskiego, Zachodniopomorskiego, Kujawsko Pomorskiego i Wielkopolskiego.  Turniej podzielony był na trzy grupy. Miastko wystawiło dwie drużyny. Miastko I rywalizowało w grupie A, Miastko II rywalizowało w grupie B. Po grach eliminacyjnych Miastko I wygrało wszystkie mecze w swojej grupie i z pierwszego miejsca awansowało do głównego finału. Miastko II w swojej grupie przegrało jeden mecz, a wszystkie wygrały z drugiego miejsca awansowali także do głównego finału. Także dwie drużyny z Miastka weszły do głównego finału. W finale rywalizowało sześć zespołów. Po grach eliminacyjnych Miastko II zajęło piąte miejsce a Miastko I wygrało wszystkie mecze i drużyna zdobyła złoty medal. Wszyscy trenerzy byli zachwyceni wyszkoleniem naszych zawodniczek. Ja byłem bardzo dumny z postawy naszych wszystkich dziewcząt na zawodach. W każdym elemencie gry były bardzo dobre. W Złotowie w turniejach uczestniczyłem już 13 razy. Wielokrotnie zajmowaliśmy miejsca czołowe, jednak nigdy  na tym turnieju nie byliśmy na najwyższym podium. Było wiele emocji i łez. Dla takich chwil warto tak ciężko pracować, za co bardzo dziękuję moim zawodniczkom za ich poświecenie.

Drużyna Miastko I  – GOCAN MARTYNA, SANDRA LANKAMER, AMELIA PŁACZKOWSKA, NATALIA AMBROZIAK, KINGA BORZYSZKOWSKA, KLAUDIA SZEWCZYK.
Drużyna Miastko II – DENIUSZ AMELIA, KLAUDIA MACIEJEWSKA, NADIA BODNAR, NATALIA KOZIOŁ, SYLWIA PLISKOWSKA, KLAUDIA TRZECIŃSKA.