Czytamy z Mikołajem 2016-12-07 12:00:26        

Grono Pedagogiczne i pracownicy Szkoły Podstawowej w Słosinku przystąpili do akcji,  której organizatorem był Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku pod hasłem ,,Czytamy z Mikołajem”. 


Akcja ma zasięg wojewódzki i  adresowana jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Głównym jej celem jest  m.in. wprowadzenie dzieci w świat literatury, rozbudzanie w nich zaciekawienia książką poprzez głośne czytanie, doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem oraz rozbudzanie wyobraźni.

 „Czytanie z Mikołajem” rozpoczął oczywiście Mikołaj, który 6 grudnia przybył do szkoły z workiem prezentów. Przeczytał on jedną z bajek z książki ,,365 bajek na każdy dzień w roku - 6 grudnia",  następnie obdarował wszystkich uczniów drobnymi upominkami i wyruszył w dalszą podróż. Dalsza część akcji przeniosła się do biblioteki szkolnej. To tam uczniowie mieli okazję posłuchać bajki pt. ,,Roszpunka” czytanej tym razem przez pracowników szkoły m.in. dyrektora  szkoły- Anettę Orczyk, sekretarza- Sylwię Wawrzyńską i nauczycielki Annę Dykier i Justynę Dolną. Po wysłuchaniu bajki dzieci pod nadzorem nauczyciela plastyki-Heleny Binczyk wykazały się swoją kreatywnością i stworzyły plakat ilustrujący wybraną scenę z bajki. Wszystkie prace plastyczne zostaną ocenione, a najciekawsze i najładniejsze nagrodzone upominkami.

Całej akcji ,,Czytamy z Mikołajem” towarzyszyła bardzo przyjazna atmosfera oraz wiele pozytywnych emocji.