Julia najlepsza z niemieckiego 2016-12-14 12:50:23        

Dnia 9  grudnia w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy odbył się  finał IX edycji konkursu Mistrz Języka Niemieckiego Powiatu Bytowskiego, który przygotowała i przeprowadziła  Agnieszka Zwiewka.


Do szkoły przyjechali uczniowie najzdolniejsi pod względem języka niemieckiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku oraz reprezentanci ZSP w Łodzierzy.

Konkurs ma formułę dwuetapową. Wytypowani przez szkołę uczniowie mieli około miesiąca czasu na przygotowanie prezentacji multimedialnej, dotyczącej swojej miejscowości, gminy lub powiatu. Z tą częścią najlepiej poradziła sobie Julia Zaborowska, która otrzymała dyplom oraz nagrodę rzeczową. Podczas finałowej rozgrywki uczniowie musieli zmierzyć się z testem leksykalno-gramatycznym. Punkty uzyskane za prezentację i test pozwoliły na wyłonienie Mistrza Języka Niemieckiego Powiatu Bytowskiego. Nie do pokonania okazały się w tym roku uczennice z Zespołu Szkół Ekonomiczno Usługowych w Bytowie. Tytuł „Mistrza …” przypadł Julii Zaborowskiej. Julia Treder już po raz trzeci  zajęła II miejsce, a na III miejscu uplasowała się Beata Knopik. Laureatom konkursu dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe wręczył dyrektor szkoły Mariusz Treder. Pozostali uczestnicy również otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zakup nagród rzeczowych był możliwy dzięki współpracy z Miasteckim Stowarzyszeniem Oświatowym, które pozyskało dofinansowanie ze Starostwa Powiatu Bytowskiego na realizację zadań pożytku publicznego.