Szlachetni ludzie w Szlachetnej Paczce 2016-12-14 13:15:16        

-  W tym roku wśród naszych wolontariuszy ponownie znaleźli się weterani, Natalia Fucz, Magdalena Wojtowicz, Katarzyna Dwulit, Katarzyna Radziszewska, Dominik Radecki  - mówi Jarosław Dwulit wraz z Kasią - z nami zaczęli i powstał  rejon w Miastku  i z nami iść będą dalej.  Spośród nowych wolontariuszy dołączyli,  Elżbieta Zuchniarek, Adam Kunicki, Agata Kandziora, Julia Wrycza, Dominika Warsińska, Anna Brzeźińska, Mariola Kos, Aleksandra Wojciechowska. 


Pomoc dla rodzin w naszej gminie osiągnęła wręcz wymiar kosmiczny. 14 wolontariuszy pomogło 40 rodzinom, wartość paczek przekroczyła 80 tys. zł.  W tym roku wolontariusze przekazali paczki  szczególnie  osobą samotnym, starszym, schorowanym i niepełnosprawnym.

 Podczas finału pomagało im mnóstwo szlachetnych osób. Właściciel firmy Optim Piotr Krupka udostępnił 6 busów. Paczki rozwozili najsympatyczniejsi kierowcy w naszym regionie Tomek, Michał, Tomek, Marek, Przemek i Bartek. Komendant Straży Miejskiej Krzysztof Kuc również stawił się do pomocy. W służbowym samochodzie z wolontariuszami docierał do najdalszych zakątków gminy. Dowódca Straży Pożarnej  Dariusz Dwulit wraz ze swoimi podkomendnymi Romanem, Michałem, Julianem, i Adrianem nie dość , że pomogli wnosić ciężkie lodówki, pralki i meble do rodzin, to w dodatku wzbudzili wiele atrakcji swoim wozem terenowym. Sygnały świetlne i dźwiękowe mogli włączyć i przejechać się strażacką navarą podopieczni Julii Remelskiej. Marcin , Krzysztof i ich gimnazjalny kolega Kacper. Chłopcy odpowiedzialni byli za nagłośnienie w magazynie. Natomiast Olga Białkowska, mama Laury i Braiana na ochotnika zgłosiła się do kawiarnianej obsługi całej ekipy. Pani Olga w wolnym czasie przez dwa dni parzyła przepyszną kawę i herbatę. Pomagały jej koleżanki córki Natalia i Wiktoria. Akcję wsparł również Adrian, uczeń z Białego Boru a także rodzina wolontariuszki Elżbiety Zuchniarek. Wesoły mąż Janek i najsympatyczniejsza  dziewczynka całej akcji, Roksana, która ograła w niedzielę wszystkich starszych od siebie wolontariuszy w karty. Paczek z soboty na niedzielę przypilnowali stróże szkolni Mirosław i Aleksander. Całą akcję pięknie podsumowała Natalia Fucz.