Wspaniały weekend siatkarek z Miastka 2016-12-19 08:44:21        

 

W sobotę 17 grudnia w Zespole Szkół Sportowych w Człuchowie odbył się I Turniej ligi mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. 


Turniej odbył w   kategorii dziewcząt i chłopców klas czwartych, piątych i szóstych. Podzielony był na kategorie dwójek i czwórek. Turniej odbywał się na dwóch halach sportowych.

Szkoła podstawowa nr 1 z oddziałami sportowymi w Miastku wystawiła 3 zespoły z klas IV chłopców, 3  zespoły dziewcząt z klas IV, 3 zespoły  klas V i VI dziewcząt i 1 zespół chłopców z klas VI. W kategorii czwórek dziewczęta nasze zajęły I, II, V miejsce na 24 drużyny. W kategorii dwójek dziewcząt zajęliśmy miejsce V, VIII i IX na 34 drużyny. Dziewczęta otrzymały medale i dyplomy. Drużynowo nasza szkoła zajęła I miejsce w rywalizacji całej ligi. Trenerami byli Waldemar Żurawik , Piotr Harkawik, Zenon Dynowski,.

W tym samym dniu w Łebie uczennice Gimnazjum z Miastka(zawodniczki UKS ,,MORENA” Miastko) pojechała na turniej piłki siatkowej kadetek o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Łebie. W turnieju rywalizowało sześć drużyn. System gier podzielony był na dwie grupy po trzy zespoły. Po grach eliminacyjnych nasza drużyna zajęła drugie miejsce w grupie wygrywając z Gdynią i przegrywając z Łebą( zawodniczki ze szkoły średniej). W półfinale nasze zawodniczki spotkały się z zawodniczkami ,,Czarnych Słupsk” i wygrały 2:0. Ostatecznie nasze zawodniczki zajęły III miejsce dobywając brązowy medal. Najlepszą zawodniczką turnieju została nasza zawodniczka Wiktoria Olter. Trenerem był Łukasz Jędraszko nauczyciel wychowania fizycznego z Gimnazjum w Miastku i instruktor w Uczniowskim Klubie Sportowym ,,MORENA” Miastko.