Turniej Kwalifikacyjny Żaków i Skrzatów w Tenisie Stołowym

2016-12-19 08:50:59

W niedziele 18 grudnia w Gdańsku odbył się II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Żaków i Skrzatów w Tenisie Stołowym.

W rywalizacji Żaków startowało 40 zawodników. Dwa pierwsze miejsca uzyskały bezpośredni awans do Grand Prix Polski, które dobędzie się 21-22 stycznia 2017 roku.

Miastko reprezentowali Krzysztof Pustelnik i Piotr Biernacki z sekcji PMD Miastko. Bardzo dobrze zaprezentował się Krzysztof Pustelnik, który startował w tej kategorii po raz pierwszy w tym roku. Krzysztof wygrał trzy pojedynki   i przegrał dwa, ostatecznie zajmując 17 miejsce. Piotr Biernacki zajął I miejsce w finale wygrywając z Jankiem Sękowskim z GKTS Gdańsk. Piotr reprezentował będzie województwo pomorskie na Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowym.