Świąteczne Widowisko Teatralne dla uczniów oraz rodziców 2016-12-20 13:24:18        

Z okazji „Dnia Palenia Świec dla Aniołów”, który przypada 15 grudnia,  Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury  w Miastku  był dwukrotnie organizatorem Świątecznego Widowiska Teatralnego.


W godzinach porannych widowisko obejrzały klasy IV wraz z nauczycielami ze szkół Podstawowych nr  1 i nr 2. Natomiast po południu w świątecznej biesiadzie z kolędami i rozmowami nie tylko o Aniołach uczestniczyły rodziny występujących dzieci.

    W przepięknej niebiańskiej scenografii wychowankowie sekcji recytatorsko- teatralnej zaprezentowali inscenizację  pt.”Anielskie rozmówki”. Były to ciekawe rozważania Aniołów na temat chęci zejścia z nieba na Ziemię w celu przejęcia ról typowych dla człowieka. Następnie nastąpił pokaz Aniołów, które nad nami czuwają oraz składanie przez nich życzeń i zobowiązań. Goście mieli możliwość poznania  pięknych polskich kolęd oraz wspólne ich śpiewanie z wokalistkami ze Studia piosenki z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych na te okazję śpiewniczków.

     Ciekawą niespodzianką były zbiorowe i rodzinne fotografie w anielskiej asyście, mające na celu upamiętnienie imprezy oraz naszych Aniołów Stróżów wykonywane przez sekcję dziennikarską. 

      Nad świąteczną atmosferą oraz  przebiegiem dwóch widowisk czuwały panie: Irena Remelska, Katarzyna Bąk oraz Grażyna Jamniak, które również zachęcały do obejrzenia okazjonalnej wystawki Aniołów.