Wolontariat w Gimnazjum w Miastku 2016-12-27 07:25:37        

W związku ze świętami Bożego Narodzenia uczniowie miasteckiego gimnazjum odwiedzili z kolędą i drobnymi upominkami Dom Pomocy Społecznej w Przytocku. W związku ze świętami Bożego Narodzenia uczniowie miasteckiego gimnazjum odwiedzili z kolędą i drobnymi upominkami Dom Pomocy Społecznej w Przytocku. 


W ramach wolontariatu uczniowie klas I i II przygotowali paczki ze słodyczami, wykonali kartki i ozdoby bożonarodzeniowe dla dorosłych pensjonariuszy DPS-u w Przytocku, zaś uczniowie klas III przygotowali paczki z pluszakami dla przebywających tam dzieci. We środę 21 grudnia gimnazjaliści odwiedzili pensjonariuszy i w imieniu całej społeczności gimnazjum wręczyli im podarunki i pięknie zaśpiewali kolędy. Do kolędowania włączyli się rozradowani pensjonariusze. Za występ serdecznie podziękowali i na pożegnanie obdarowali uczniów własnoręcznie wykonanymi stroikami i choinkami.

W poniedziałek zaś (19 grudnia) uczniowie odwiedzili pacjentów dwóch miasteckich Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych w Miastku. Dla nich z kolei gimnazjaliści przygotowali kartki świąteczne. Odwiedziny zakończyły pięknie zaśpiewane kolędy w wykonaniu szkolnego chóru.

Całość akcji koordynowały opiekunki Samorządu Szkolnego – p. Lidia Rekowska oraz p. Aleksandra Wolff. Do występu artystycznego uczniowie przygotowali się pod kierunkiem p. Marzanny Hasulak.

Dyrekcja serdecznie dziękuje całej społeczności  Gimnazjum w Miastku - Uczniom i ich Rodzicom, Nauczycielom oraz Pracownikom za wsparcie tej pięknej akcji.