Koncert kolęd w miasteckim gimnazjum 2016-12-27 07:28:27        

Dnia 20 grudnia 2016 roku przed licznie zgromadzoną publicznością swe talenty wokalne i instrumentalne zaprezentowali miasteccy gimnazjaliści. 


„Językowy” wieczorek kolęd i pastorałek przygotowany przez uczniów Gimnazjum w Miastku w ramach projektu edukacyjnego wprowadził wszyskich zgromadzonych w świąteczny nastrój. A goście dopisali - popisy wokalno-instrumentalne młodzieży podziwiali zaproszeni goście: rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, władze samorządowe oraz dyrektorzy miasteckich szkół.

Goście wysłuchali kolęd i piosenek w wielu językach, m. in. ukraińskiej kolędy pt. „Nowa radist stała" oraz w języku angielskim „Oh, come all ye faithful" w wykonaniu Pauliny Prychożdenko. Oliwia Prochoń zachwyciła wszystkich słuchaczy swym delikatnym głosem w piosence „Hallelujah", zaś Patrycja Brzozowska wystąpiła w przepięknej kolędzie pt. „Mizerna, cicha". Niespodzianką okazała się kolęda „Lulajże Jezuniu" po japońsku w wykonaniu Pauliny Graczkowskiej. Swym niezwykłym basowym głosem zadziwił wszystkich słuchaczy Przemysław Liszczak, który zaśpiewał dwie piosenki: „Marry Christmas" oraz „A wczora z wieczora". Kacper Norek i Maria Krzemińska zaśpiewali pogodną piosenkę „Pada śnieg". Jako że Boże Narodzenie to czas niezwykły, to czas, kiedy ludzie się jednoczą a ludzkie serca stają się wrażliwsze i otwarte dla bliźnich, uczniowie ze szkolnego chóru wyrazili to przesłanie w piosence  „Jest taki dzień". Uczennice Natalia Kuryś oraz Martyna Źurawik wyraziły przesłanie świąt Bożego Narodzenia w piosence „Znak pokoju". Pamietając o tych, którzy od nas odeszli, Adam Borys zaśpiewał niezwykle nastrojową  „Kolędę dla nieobecnych". Podczas występu goście wysłuchali także instrumentalnych wersji znanych kolęd. I tak Maria Kobiec zaprezentowała na pianinie kolędę w jazzowym stylu „Cicha noc", Hubert Zajst zagrał nam na gitarze „Dzisiaj w Betlejem",  a Natalia Laska - „Lulajże Jezuniu".

Był również czas na wspólne kolędowanie nauczycieli wraz z uczniami, do którego zostali zaproszeni wszyscy goście. Wszystkim wykonawcom wtórował chór szkolny prowadzony przez p. M. Hasulak. Podczas wspólnego kolędowania na scenie pojawił się mikołaj i mikołajka, którzy częstowali gości słodkimi smakołykami, a dodatkową atrakcją były dwa aniołki sypiące z antresoli śnieg. Na koniec prowadzący koncert uczniowie: Hubert Stojanowski i Patrycja Bronk podziękowali wszystkim zebranym gościom za tak liczne przybycie i spędzenie z młodzieżą tego niezwykłego czasu. Projekt edukacyjny został zrealizowany pod opieką, p.Marzanny Hasulak, p.Julity Olejniuk oraz p. Arkadiusza Demki, pod opieką którego uczniowie przygotowali piękną, świąteczną dekorację.