Zimowe szaleństwo 2017-01-17 09:20:53        

Nareszcie przyszła zima. Najbardziej z tego cieszą się dzieci, ale nie tylko.  Do korzystania z uroków  puszystego śniegu zachęciła nas niespodzianka, którą przygotował Pan Zielonka.


We wtorek 10 stycznia 2017 roku  podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w mroźny, ale za to słoneczny dzień, pod opieką terapeutów wzięli udział w kuligu zorganizowanym przez pana Zenona Zielonkę. Przejażdżka po polach odbyła się saniami zaprzężonymi w pięknie ,,ubrane’’ konie. Dzwoniły dzwonki, konie spokojnie ciągnęły sanie a śnieg delikatnie prószył w twarz. Kiedy już wszyscy doświadczyli  świetnej zabawy, podsumowaniem było ognisko, przy którym  można było upiec kiełbaski i ogrzać zmarznięte dłonie. Mogliśmy również zaspokoić swoje pragnienie gorącą herbatą z cytryną. Wróciliśmy do placówki trochę zmarznięci, ale bardzo szczęśliwi. Można powiedzieć, że niektórzy z naszych podopiecznych (i nie tylko) doświadczyli pierwszy raz w życiu takiej atrakcji.

W imieniu wszystkich uczestników kuligu serdecznie dziękujemy panu Zenonowi oraz jego rodzinie za zorganizowanie wspaniałej zimowej niespodzianki oraz poświęcony dla nas czas.