Biblioteka (po remoncie) jak nowa 2017-01-17 13:21:01        

Dziś (wtorek, 17.01) uroczyście otwarto Bibliotekę po remoncie części pomieszczeń. W uroczystości uczestniczyły władze gminy, wykonawcy oraz dzieci z przedszkola. 


- Jest to dla nas dzień szczególny, dzień, który poprzedziła wielka praca, starania i wysiłek włożony w pozyskanie środków finansowych. Wszyscy wiedzieli potrzebę poprawy funkcjonalności i warunków pracy w Bibliotece - powiedziała dyrektor Ewa Szyca. Fundusze na zadanie pn. "Przebudowa i modernizacja pomieszczeń bibliotecznych oraz zakup wyposażenia do biblioteki" placówka zdobyła z rządowego Programu Wieloletniego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2. Infrastruktura Bibliotek 2016 - 20120. W wyniku I naboru wpłynęło 255 wniosków, a do dofinansowania zakwalifikowanych zostało 89 wniosków. Biblioteka w Miastku otrzymała dofinansowanie w kwocie 300 tysięcy złotych, przy wkładzie własnym wynoszącym 102.600 zł z budżetu gminy.

Inwestycja obejmowała - remont dwóch klatek schodowych, remont i przebudowę oddziału dla dzieci i młodzieży, remont pomieszczeń bibliotecznych oraz zakup wyposażenia. Dzięki temu oddział dziecięcy ma teraz dużo atrakcji dla dzieci najmłodszych i starszych. W oddziale znajduje się basen z piłeczkami, jeździki dla dzieci, mega klocki, piłki do ćwiczeń z uszami, gry, puzzle i inne atrakcje. Dla dzieci starszych jest konsola XBox wraz z grami.

         Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała wiceburmistrz Miastka Ewa Kapłan, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Basara, wykonawca inwestycji Franciszek Degis oraz przedstawicielka dzieci - mała Agatka.  Następnie goście zwiedzili wszystkie pomieszczenia, obejrzeli część artystyczną w wykonaniu przedszkolaków. Był też czas na podziękowania od dyrekcji biblioteki - dla wykonawcy, władz gminy oraz pracowników biblioteki. Odczytano również list gratulacyjny od ministra kultury Piotra Glińskiego. Warto też dodać, że na parterze biblioteki - w oddziale dla dorosłych biblioteka wzbogaciła się o pracę artysty Wojciecha Dąbrowskiego, przedstawiającą obecny budynek biblioteki, a także dwie poprzednie siedziby.