Pierwszy tydzień ferii w Słosinku 2017-01-23 07:19:13        

W czasie pierwszego tygodnia ferii zimowych świetlica wiejska i filia biblioteczna Nr 2 w Słosinku nie były puste. Co dzień licznie wypełniały je dzieci, a każdy z nich mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Na każdy dzień bowiem panie Bożena Pontus i Magdalena Gofryk zaplanowały zajęcia, które były dostosowane do wieku i możliwości uczestników, m.in.: zajęcia plastyczne, sportowe, gry i zabawy grupowe.                                                      


Już w pierwszym dniu ferii najmłodsi uczestnicy zajęć wzięli udział w konkursie plastycznym „ Zima i zabawy na śniegu z  masy solnej”. W kolejnym dniu dzieci zaproszone zostały do udziału w  zajęciach sportowych. W ramach tych zajęć uczestnicy zajęć poznawali i doskonalili techniki gier zespołowych, podejmowali zmagania podczas wielu konkursów sprawnościowych.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się jak zwykle zajęcia z eksperymentami, na które dzieci zostały zaproszone we środę. Jednym z najbardziej wyczekiwanych i lubianych dni jest „Dzień gofra”. Zapachy przyciągają w tym dniu nie tylko stałych bywalców świetlicy, ale również gości. Tak też było w tym roku.  W czwartek  w świetlicy odbyły się warsztaty wikliniarskie zorganizowane przez MGOK w Miastku. Oprócz dzieci ze Słosinka udział w nich wzięli także uczestnicy zajęć świetlicowych z Miłocic z p. Moniką Szczepaniak,  z Wałdowa – p. Anna Należytą oraz z Żabna – p. Katarzyną Szajner. Prowadząca warsztaty p. Agnieszka Pierzyńska zachęciła wszystkich do wykonania wiklinowych kul, które mogą stać się dekoracją domu czy ogrodu.                                              
          W piątek w świetlicy odbył się Turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży szkolnej ze Słosinka. Rozgrywki przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych. Wyniki klasyfikacji przedstawiają się następująco: Rocznik 2010 - 2007  - I  miejsce – Dominik Borysiewicz,        II m-ce – Maria Binczyk, III m-ce Mateusz Smoluk.    Rocznik 2006- 2004- I m-ce Kacper Porada, II M-ce Bartłomiej Fröhling, III m-ce Jessika Klepin.  Rocznik 2003-2000 – I m-ce Paweł Opiela, II m-ce Sebastian Niedźwiedzki, III m-ce Mateusz Czajka.                                                     
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Radę Sołecką.

Uczestnicy zajęć świetlicowych trenowali także swój umysł przy grach planszowych, w trakcie układania puzzli oraz zabaw . Każdy z uczestników z pewnością znalazł coś dla siebie.