Zimowe atrakcje w bibliotece 2017-01-25 06:21:46        

Wraz z ponownym otwarciem oddziału dla dzieci i młodzieży ruszyła w Bibliotece Publicznej w Miastku akcja pn. „Zimowe atrakcje w bibliotece”. Cykl zapoczątkowany został we wtorek dnia 17 stycznia konkursem „Tu – gdzie mieszkam”. Uczestnicy zajęć rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę dotycząca Miastka. Pytania dotyczyły m.in. znajomości patronów miasteckich szkół, nazw owocowych i leśnych ulic, miasteckiego zbója Rumela czy ilości lamp znajdujących się w miejskim parku. Drugim punktem zajęć były warsztaty plastyczne „ Hokus-Pokus, czarodziejska kula śnieżna”. Dzieci wykonywały z plasteliny różne postacie i figurki, które wystawione będą przez okres ferii w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży. Cykl wtorkowych zajęć zakończyły gry i zabawy.

Środowe zajęcia rozpoczęły się od turnieju wiedzy „ABC wiedzy o świecie”. W konkursie w formie pytań i zadań brali udział wszyscy uczestnicy zajęć.  Następnie obyły się warsztaty plastyczno-techniczne „Zimowe spotkanie z Kubusiem Puchatkiem”. Zajęcia te odbywały się w grupach. Uczestnicy na dużych szarych arkuszach papieru tworzyli przy pomocy farb plakatowych i kredek swoje prace plastyczne. Po zakończeniu warsztatów dzieci miały możliwość skorzystania z atrakcji oddziału dla dzieci i młodzieży, gier , puzzli , skaczących piłek czy też jeździków.

Trzeci dzień zajęć upłynął w klimacie literacko-plastycznym. Zaczęły się one jednak od „Zagadek dla każdego”. Uczestnicy rozwiązywali różne zagadki i krzyżówki, a młodsze dzieci doskonaliły swoje umiejętności plastyczne. Następnie rozpoczęły się warsztaty literacko-plastyczne. Poprzedzone one zostały głośnym czytaniem baśni kamishibai. Następnie uczestnicy zajęć pracowali nad wspólnym tworzeniem bajki w formie teatrzyku kamishibai. Jak każdego dnia dzieci miały możliwość skorzystania z bibliotecznych atrakcji, basenu z kulkami, jeździków, gier i puzzli.

Piątkowe zajęcia rozpoczął konkurs plastyczny „Magiczne kwiaty i laurki dla babci i dziadka”. Uczestnicy zajęć wznieśli się na szczyty swoich plastycznych możliwości, aby stworzyć dla swoich babć i dziadków przepiękne laurki z życzeniami zdrowia i szczęścia z okazji ich święta. W piątek szczęśliwe miny mieli ci, którzy uczestniczyli aktywnie w konkursach oraz grach i zabawach od wtorku. Wręczone im zostały nagrody i upominki, m.in. gry planszowe, mazaki, pisaki, zestawy majsterkowicza czy akcesoria komputerowe w postaci pendrivów.Piątkowe zajęcia zakończył turniej gier stołowych oraz na konsoli x-box one.

Wszystkich tych, którzy jeszcze nie skorzystali z naszej oferty, zapraszamy do biblioteki w bieżącym tygodniu. Zajęcia zaczynamy codziennie o godzinie 11.00 w oddziale dla dzieci i młodzieży.