Z Głosem Pomorza i Gminą Miastko w plener 2017-01-25 10:47:14        

W sobotę, 04 lutego wybieramy się na 126. rekreacyjną imprezę "Z Głosem Pomorza w plener". Tym razem wędrować będziemy ponad 11-kilometrową trasą szlakiem im. nadleśniczego Bolesława Tomaszczyka - z Bobięcina do Wołczy Wielkiej.  


Trasa wiedzie z Bobięcina, a następnie w pobliżu jeziora Pajerskiego i dalej  przez Toczeń, dalej leśnymi drogami do przesmyku między jeziorami Kościelne i Wołczyca. Na całym szlaku ustawione są ławostoły, drogowskazy, ławeczki oraz tablice poglądowe, na których przedstawiona jest flora i fauna okolicznych lasów, a także ryby tutejszych jezior. Szlak ten zwykle jest pokonywany przez turystów na trasie z Wołczy Wielkiej do Bobięcina. Tym razem przejdziemy go w odwrotną stronę. Szlak ten powstał jesienią 2013 roku przy współpracy z Nadleśnictwem Miastko. Trasa ta jest także częściowo zrealizowanym pomysłem nadleśniczego Bolesława Tomaszczyka.

         Zapewniamy dojazd do Bobięcina. Odjazd sprzed dworca PKP o godz. 9.00. W Bobięcinie startujemy na trasę o godz. 9.30. Meta w bazie PZW Karaś w Wołczy Wielkiej, gdzie odbędzie się ognisko z kiełbaskami, a także z ciepłymi napojami. Wśród uczestników wyprawy rozlosujemy upominki ufundowane przez Głos Pomorza i samorząd Gminy Miastko. Powrót do Miastka ok. godz. 14.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Centrum Informacji Turystycznej pod numerami telefonów - 59 720 33 99 lub 59 857 33 83 (musimy wiedzieć jaki środek transportu zamówić). Zapraszamy!