Zimowa Zadyszka na szóstkę

2017-01-30 11:45:14

Prawie 200 zawodników wzięło udział w niedzielnej Zimowej Zadyszce, czyli biegu zorganizowanym przez MTS Hamer. Zanim biegacze wystartowali, wzięli udział w rozgrzewce prowadzonej przez miastecką mistrzynię zumby - Paulinę Paturej-Krupkę. 10-kilometrowa trasa, jak oceniali zawodnicy po biegu - była prawie mordercza.

Najtrudniej biegało się odcinkami po oblodzonych ścieżkach. Zawodnicy biegli sprzed Szkoły Podstawowej nr 2 - ulicami - Szkolną, Zieloną i dalej w pobliżu siedziby Nadleśnictwa Miastko - aż do wigwamu myśliwskiego na Hamrze i z powrotem. Zwyciężył Łukasz Wirkus z Lipnicy, który dystans pokonał w niecałe 38 minut (00:37:37) . Drugie miejsce zajął Aleksander Budzyński - Stopa Słupsk 00:38:58, a trzecie Patryk Mański - ULKS Talex Borzytuchom - 00:39:00. Wśród kobiet najlepsza była Anna Felska z Miastka - 00:46:33. Drugie miejsce zajęła Joanna Bartkowska - Brzozówka KM UMK Toruń - 00:47:08, a trzecie Katrzyna Merda - MTS HAMER Miastko z czasem 00:39:00.
         Niedzielna impreza biegowa to kolejny duży sukces organizacyjny społeczników z MTS Hamer z przewodniczącym Przemysławem Pakułą na czele. Należą się im gorące brawa! Kolejna impreza biegowa MTS Hamer odbędzie się w niedzielę, 26 marca w miasteckim parku, kiedy to zawodnicy będą biegać na 400-lecia Miastka 400 okrążeń parku.