Udany początek roku 2017-01-30 12:21:46        

W Solcu Kujawskim 28.01.2016r. odbył się Ogólnopolski Turniej: Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych w Badmintona. W turnieju udział wzięło 67 zawodniczek i zawodników z klubów z Gdańska, Poznania, Miastka, Polanowa, Sianowa, Sławna, Warszawy, Baranowa, Puszczykowa i Solca Kujawskiego.


Miastecki klub miał reprezentantki w dwóch kategoriach wiekowych. Najlepiej zaprezentowała się Hanna Bublewicz zdobywając srebrny medal w grze pojedynczej w kategorii Młodzik Młodszy. W starszej kategorii wiekowej Młodzik „Lednik” wywalczył dwa medale: srebrny i brązowy. Srebrny to dorobek Natalii Maciupy w grze podwójnej z Amelią Grygulą z Polanowa. Brązowy zdobyła Joanna Kosarzycka również w grze podwójnej z Michaliną Prendecką Polanów. Obie zawodniczki w grze pojedynczej zajęły 7 miejsce ze względu na dużą konkurencję w tej kategorii wiekowej u dziewcząt jest to dobry wynik.

Równolegle do turnieju w Solcu Kujawskim odbywał się turniej w Głubczycach Gran Prix Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych. Na tym turnieju MKB „Lednik” też miał swoją przedstawicielkę, którą była Joanna Dorawa.

Był to turniej międzynarodowy, w którym  udział wzięło 199 najlepiej grających zawodników i zawodniczek z całego kraju oraz z zagranicy. Joannia Dorawa wywalczyła bardzo dobre  III  miejsce – brązowy medal w grze mieszanej z Jakubem Kuflem z Straszęcina oraz V miejsce w grze pojedynczej. Biorąc pod uwagę ilość zawodników i zawodniczek oraz wysoki poziom ich gry są to bardzo dobre wyniki. Joanna Dorawa reprezentuje bardzo równą formę był to już jej drugi turniej międzynarodowy od początku roku. Pierwszy odbył się w Przemyślu 06-08.01.2016r. na którym zajęła IV miejsce w grze mieszanej z Jakubem Kuflem oraz VI miejsce w grze pojedynczej.

Biorąc pod uwagę ilość zdobytych medali: 2 srebrne i 2 brązowe w miesiącu styczniu jest to bardzo dobry początek roku dla MKB „Lednik”.