Turniej badmintona



 2017-02-13 08:43:10        

W Miastku  dnia 11.02.2017 r. w sali sportowej Gimnazjum w Miastku odbył się Ogólnopolski Turniej Badmintona dla: Juniorów, Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych.

Organizatorem był Miastecki Klub Badmintona „Lednik”. W zawodach udział wzięli zawodnicy i zawodniczki z 6 klubów z: Miastka, Polanowa, Bytowa, Sławna, Poznania i Gdańska.  Miastecki klub reprezentowali: Natalia Maciupa, Joanna Kosarzycka, Błażej Lange i Joanna Dorawa.Turniej został rozegrany systemem grupowo- pucharowym.                                                                                                                                      


Równolegle z Turniejem Ogólnopolskim rozgrywał się turniej dla dzieci(zawodnicy z pierwszej i drugiej klasy szkół podstawowych) i żaków(zawodnicy z trzecich i czwartych oraz piątych i szóstych klas szkół podstawowych i pierwsza gimnazjum) w którym wzięło udział 18 zawodników i zawodniczek z 2 klubów z: Miastka i Polanowa.

Z Miastka udział wzięli:  Bartosz Dorawa, Filip Pietruszyński, Zuzanna Leszczyńska, Przemysław Spalik, Szymon Zajst, Hubert Szymański i Przemysław Skowronek.

Wszyscy zawodnicy i zawodniczki Miasteckiego „Lednika” zaprezentowali bardzo dobrą formę co przełożyło się na zdobycie 11 medali w różnych kategoriach wiekowych.  

 Dokładna klasyfikacja wyników:


DZIECI

KLASA 1-2
-gra pojedyncza chłopców :I- Filip Morawski  Polanów, II- Bartek Dorawa Miastko, III- Filip Pietruszyński Miastko,                                                   

KLASA 5-6        

- gra pojedyncza: I- Hubert Szymański Miastko, II- Jakub Brzykowski  Polanów, III- Norbert Maciuszko i Marcel Malek  Polanów, V- Szymon Zajst  Miastko,

KLASA 1-2 GIMNAZJUM                    

- gra pojedyncza chłopców: I- Przemysław Spalik  Miastko, II – Przemysław Skowronek  Miastko


MŁODZIK MŁODSZY
- gra pojedyncza dziewcząt: I- Anna Radke  Bytów, II- Julia Bajerska  Gdańsk, III- Klaudia Riopka  Bytów i Wiktoria Rajkowska  Polanów,

 - gra podwójna dziewcząt: I- Julia Bajerska  Gdańsk i Anna Radke  Bytów, II- Weronika Szatkiewicz  Polanów i Wiktoria Zblewska  Polanów, III- Wiktoria Rajkowska  Polanów i Karolina Czynadel  Polanów,


- gra pojedyncza chłopców: I - Błażej Lange MKB  Miastko, II- Paweł Szach  Bytów, III- Igor Skolimowski Gdańska i Marcel Malek  Polanów,

- gra podwójna chłopców: I- Błażej Lange Miastko i Roman Kraft Poznań, II- Marcel Malek  Polanów i Krystian Morawski  Polanów, III- Jakub Byrzykowski i Kacper Pyter  Polanów,


- gra mieszana: I – Bartłomiej Butkus  Gdańsk i Julia Bajerska Gdańsk, II- Kacper Pyter i Weronika Szatkiewicz  Polanów, III- Krystian Morawski i Wiktoria Zblewska  Polanów,

MŁODZIK  -   gra pojedyncza dziewcząt: I- Weronika Niklas Bytów, II- Marcelina Franczuk  Gdańsk, III- Joanna Kosarzycka i  Natalia Maciupa  Miastko,                                                                                                                                                                                 

 - gra podwójna dziewcząt: I- Marcelina Franczuk  Gdańsk i Weronika Niklas  Bytów, II -  Natalia Maciupa Miastko i Amelia Gryguła   Polanów,                                                                                                                                                                                  

JUNIOR MŁODSZY
- gra pojedyncza dziewcząt: I- Joanna Dorawa  Miastko, II- Oliwia Reichel  Polanów, III- Monika Barańska  Polanów,                – gra podwójna dziewcząt: I- Joanna Dorawa  Miastko i Ola Sieprawska  Bytów, II- Monika Barańska  Polanów i   Oliwia Reichel  Polanów,

JUNIOR

- gra pojedyncza mężczyzn: I- Łukasz Stępniewski  Miastko, II- Adrian Kaszubowski  Polanów,