Konkurs twórczości literackiej 2017-02-15 08:28:11        

 

   Dnia 10 lutego 2017r. z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury odbył się IV Miejsko- Gminny Konkurs Twórczości Literackiej „Wiersze od ręki”. 


Uczestnikami  były czteroosobowe reprezentacje ze szkół podstawowych,  działających na terenie gminy Miastko. Po prezentacji grup i zapoznaniu z celami, przebiegiem oraz kryteriami oceniania,  teatrzyk „Rummelek” zaprezentował inscenizację      pt. „ Poplątane bajki”, która wprowadzała wszystkich w tematykę Konkursu. Był to już kolejny z tematów po „Zimie”, „Zdrowiu” i „Walentynkach”. Trzyosobowa komisja konkursowa miała dużo pracy przy ocenianiu zadań, a były to m.in.: zamiana mowy potocznej na literacką, układanie  krótkich strofek o baśniowych postaciach, zespołowe tworzenie magicznej bajki z pouczeniem, wykonanie ilustracji. Ponadto przeprowadzone zostały zabawy z postaciami bajkowymi oraz indywidualne konkursy i zagadki.

Oto wyniki pracy zespołowej:

I miejsce – Zespół Szkół w Dretyniu (zespół 1 – Wiktoria Michalska, Weronika Olesiak, Paulina Sahajdak, Natalia Iwańska)

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Sportowymi  w Miastku (zespół 4- Maja Rutecka, Maksymilian Czyżniewski, Iga Konwerska, Błażej Lange)  

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Miastku (zespół  2 –Filip Gurba, Oliwia Zasada, Zuzanna Leszczyńska, Hubert Warsiński)

Nagrody  i dyplomy ufundowane przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury  i Urząd Miejski w Miastku wręczała Dyrektor PMDK p. Lucyna Lubieńska wraz z jurorami oraz pomysłodawczynią i organizatorką konkursu p. Ireną Remelską. Zmagania konkursowe oraz stworzone przez  zespoły krótkie wierszyki  i bajki  zamieszczone zostaną w wydaniu specjalnym gazetki i przekazane do szkół  celem popularyzacji twórczości literackiej wśród dzieci i młodzieży.