Wspólny bal placówek fundacji SPRAWNI INACZEJ 2017-03-02 11:24:25        

W piątek 24 lutego, kadra Placówki Wsparcia Dziennego dla dzieci i Ośrodka Rehabilitacji Psychoruchowej dla dzieci niepełnosprawnych prowadzonych przez Fundację „Sprawni Inaczej” Oddział w Miastku zorganizowała dla swoich podopiecznych bal karnawałowy.  


Impreza odbyła się w pomieszczeniach świetlicy przy ul. Chrobrego. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na ten dzień. W zabawie udział wzięli podopieczni placówek wraz z rodzicami, kadra oraz goście: panie Magdalena Stankowiak i Ewa Zarychta kierownictwo Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miastku oraz pani Urszula Zając- Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miastku. Gospodarzem imprezy była pani Bożena Mazur koordynator Oddziału Fundacji „Sprawni Inaczej” w Miastku.

 Dzieci brały udział w wielu integracyjnych grach, a rytmiczna muzyka zachęcała je do tańca. Wspólne zabawy wywoływały ogromną radość,  śmiech i zadowolenie, a cała impreza odbywała się w sympatycznej i przyjemnej atmosferze. Przerwy między zabawami uprzyjemniał słodki poczęstunek.  Była to wspaniała okazja do integracji dzieci i ukazania, że różnica wiekowa, jak i niepełnosprawność nie stanowią przeszkody we wspólnej zabawie. Podopieczni placówek mieli okazję lepiej się poznać i  zawrzeć nowe znajomości. Była to druga impreza zorganizowana razem.

Naszą pierwszą wspólną uroczystością był „Dzień Babci i Dziadka” zorganizowany    w Ośrodku Rehabilitacji Psychoruchowej przy Juliana Tuwima 1 w Miastku dnia 20 stycznia. Przybyło wielu seniorów, którzy swoją obecnością uprzyjemnili ten wyjątkowy dla nich dzień.  Był to czas pełen radości, uśmiechu, serdeczności i wzruszeń. Po występach artystycznych dzieci  złożyły swoim babciom i dziadkom życzenia oraz podarowały samodzielnie wykonane upominki i laurki. Oczywiście nie zabrakło dla naszych gości  słodkiego poczęstunku, który osłodził im chwile spędzone z wnukami. Na twarzach naszych babć i dziadków ukazywała się radość i duma.

Widząc jak wielką frajdę sprawiają dzieciom wspólne imprezy już planujemy kolejne.