Szkoła podstawowa nr 1 z oddziałami sportowymi w Miastku trzecią szkołą w województwie pomorskim 2017-03-13 07:14:17        

Dnia 09 marca 2017r. w Starogardzie Gdańskim odbyły się finały województwa pomorskiego w mini piłce siatkowej dziewcząt szkół podstawowych w ramach igrzysk młodzieży szkolnej. 


W zawodach rywalizowało 6 najlepszych szkół podstawowych z całego województwa pomorskiego. (W całej rywalizacji szkół w gminach, powiatach i półfinałach wojewódzkich rywalizowało około 300 szkół.) W finale w Starogardzie Gdańskim rywalizowały następujące szkoły: SP Gdańsk,  SP Wieżyca,  SP Gdynia,  SP Starogard Gdański,  SP Kwidzyn,  SP Miastko.

Po losowaniu Miastko rywalizowało w grupie B z Wieżycą i z Gdynią. Pierwszy mecz miastczanki uległy nieznacznie szkole z Wieżycy. Drugie spotkanie miastczanki rozgromiły szkołę z Gdyni. Po grach eliminacyjnych nasza szkoła zajęła drugie miejsce w grupie i przystąpiła do gry z Gdańskiem o brązowy medal. W spotkaniu o trzecie miejsce nasza szkoła nie dała żadnych szans szkole z Gdańska wygrywając 2:0.

 Kolejność miejsc: 1 miejsce - SP Starogard Gdański, 2 miejsce – SP Wieżyca, 3 miejsce – SP Miastko, 4 miejsce – SP Gdańsk, 5 miejsce – SP Kwidzyn, 6 miejsce -  SP Gdynia.

Poziom finałów był bardzo wysoki, dlatego bardzo dziękuję moim zawodniczką za trzy lata ciężkiej codziennej pracy na treningach i na zawodach sportowych.